Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain zyskuje popularność w coraz większej liczbie regionów na całym świecie. Jednym z nich jest szwajcarski kanton Zug, który coraz częściej określany bywa mianem „doliny kryptowalut”. Zgonie z zapowiedziami, jego mieszkańcy już przyszłym roku będą mogli opłacać podatki w cyfrowych walutach.

Kryptowaluty w szwajcarskim systemie podatkowym

Kanton Zug w Szwajcarii jest obecnie jednym z najbardziej otwartych na cyfrowe technologie regionów na całym świecie, a to za sprawą wyjątkowo przyjaznych kryptowalutom regulacji.

Zgodnie z zapowiedziami, w 2021 roku jego mieszkańcy będą mogli regulować swoje podatki za pomocą kryptowalut – Ether i Bitcoin.

Podatnikom zainteresowanym taką usługą będzie wydawany specjalny, spersonalizowany kod QR, który umożliwi im realizację płatności. Warunkiem będzie również realizacja pełnej płatności, a saldo podatkowe nie będzie mogło przekraczać 100 000 CHF.

Przedstawiciele regionu podkreślają, że ogromne znaczenie ma dla nich promowanie oraz upraszczanie wykorzystywania krytpowalut w codziennym życiu.

Współpraca z Bitcoin Suisse

Choć Zug znany jest „dolina kryptowalut”, to ich wykorzystanie w sferze podatkowej może jednak budzić pewne wątpliwości. Szczególnie na gruncie środków technologicznych koniecznych do realizacji płatności. Dlatego w projekt zaangażowano firmę Bitcoin Suisse.

Jej najważniejsze zadania w projekcie sprowadzać się będą do pobierania od obywateli podatku w krypotwalucie, przekonwertowania go na franki szwajcarskie, a następnie przetransferowanie do urzędu skarbowego.

Technologia blockchain ma sprawić, że transakcje będą nie tylko szybkie, ale i bardziej przejrzyste. Natomiast dzięki natychmiastowemu przekonwertowaniu na tradycyjną walutę, urząd nie będzie narażony na problemy związane ze zmiennością właściwą dla krytpowalut.

Nie tylko Zug

Zug nie jest pierwszym regionem, który zainteresował się możliwością opłacania podatków w kryptowalutach. Na taki krok zdecydowała się m.in. szwajcarska gmina Zermatt, a także dwa kanadyjskie miasta – Richmond Hill oraz Innisfil.

Tym samym dokonuje się kolejna forma adopcji kryptowalut, po sprzedaży aukcyjnej, zmianach w regulacjach prawnych oraz ofertach instytucjonalnych.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters