Śledź nas na lub dołącz do naszego

Ekosystem Cardano rozwija się w ostatnim czasie wyjątkowo dynamicznie. Jednym z ostatnich projektów platformy jest zdecentralizowana giełda SundaeSwap, przymierzająca się do uruchomienia własnego ISO.

Giełda SundaeSwap rośnie w siłę i wprowadza własne ISO

Initial Stake Pool Offering (ISO) to innowacyjny model dystrybucji tokenów, który jest znacznie bardziej rozbudowany niż Initial Coin Offering (ICO) czy Initial DEX Offering (IDO). Opiera się on na blockchainie Proof Of Stake. Już wkrótce własne ISO zamierza uruchomić zdecentralizowana giełda SundaeSwap.

SundaeSwap jest jedną z najbardziej wyczekiwanych w ostatnim czasie zdecentralizowanych giełd na platformie Cardano. Udało się jej zdobyć już ponad 200 tys. obserwujących na Twitterze, zyskując w ten sposób widoczną przewagę nad konkurencją. Mowa tu m.in. o Minswap czy Maladex.

Pula udziałów wyłoniona w głosowaniu

Dzięki SundaeSwap istniejące już pule udziałów zyskały szansę na otrzymanie statusu tzw. Scoopera. Będzie on konieczny w procesie dystrybucji tokenów SUNDAE, stanowiąc jednocześnie ważny element właściwej im giełdy.

Aby wyznaczyć pulę udziałów, które staną się Scooperami zorganizowano głosowanie, przebiegające w wyjątkowo prosty sposób. Należało jedynie wejść w panel SundaeSwap ISO Dashboard i wskazać preferowane pule stawek. Następnie wyświetlona zostanie konkretna kwota ADA.

Osoby głosujące zostały zobligowane do skorzystania z portfela nieobjętego ochroną, a następnie do przesłania do siebie transakcji. Dzięki temu zespół SundaeSwap był w stanie nie tylko zliczyć głosy, ale i przeskanować blockchain Cardano. Głosowanie zakończyło się 16 listopada.

Jakie metody stosują inne giełdy?

Inne rozwiązanie zastosowała również obecna na Cardano giełda Minswap. Już od kilku miesięcy prowadzi ona Fair Initial Stake Pool Offering (FISO). Minswap zamiast tworzyć własne pule podziałów, zwróciła się w stronę Stake Poll Operators (SPO), stając w ten sposób w opozycji względem działaniom użytkowników ukierunkowanych na centralizację.

Maladex, kolejna giełda na blokchainie Cardano, stworzyła z kolei własne pule stawek. Użytkownicy nagradzani są tokenami MAL zawsze wtedy, gdy włączają swoje ADA do puli stawek MAL, MAL2 oraz XMAL.

5/5 - (7 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters