Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z zapowiedzią, jeden z oddziałów S&P Global Inc. – S&P Dow Jones Indices, zamierza w przyszłym roku uruchomić indeksy kryptowalut. Podjęcie takich kroków w dużej mierze wynika z intensywnego rozwoju tej kategorii aktywów cyfrowych.

Reuter informuje o planach S&P Dow Jones

Informację o planach związanych z uruchomieniem w przyszłym roku indeksów kryptowalut przez S&P Dow Jones, ujawniła agencja Reutera. Do wiadomości podano również fakt, że dostawca danych finansowych będzie wykorzystywał informacje pochodzące od firmy kryptograficznej Lukka w odniesieniu do blisko 550 najczęściej wymienianych kryptowalut.

Całe przedsięwzięcie dopuszcza także tworzenie niestandardowych indeksów oraz innych narzędzi wykorzystywanych do benchmarkingu kryptowalut. Jego celem jest zaś zagwarantowanie rzetelnych i wiarygodnych danych cenowych, co zapewni z kolei lepszą dostępność nowej klasy aktywów dla inwestorów. Jednocześnie zredukowane zostanie ryzyko związane z chwiejnością rynkową.

Otwieranie się rynków finansowych na aktywa cyfrowe

S&P Dow Jones Indices uzasadnia swoje zamiary tym, że kryptowaluty stanowią wyjątkowo szybko rozwijające się aktywa cyfrowe. Dlatego też konieczne jest przeprowadzenie skutecznych, niezależnych testów porównawczych, które będą jednocześnie przyjazne użytkownikom. Stanowisko to można uznać o tyle słusznym, iż podczas całego 2020 roku rynek poszerzył się o wielu nowych graczy, dla których świat kryptowalut znacząco różni się od tradycyjnej przestrzeni finansowej.

Kryptowaluty nowym standardem rynków finansowych

S&P Dow Jones Indices podjął się zatem zadania, aby uczynić rynek kryptowalutowy prostym i w pełni zrozumiałym. I trudno zanegować fakt, że takie działania są konieczne. Aktywa cyfrowe cieszą się bowiem coraz większą popularnością, a ich upowszechnianie się na coraz większą skalę rodzi potrzebę zaznajamiania z nimi przedstawicieli rynków finansowych. S&P Dow Jones Indices zakłada, że początkowo uczestnictwo we wszelkich inicjatywach będzie miało charakter dobrowolny, a przystąpić będą mogli do nich wszyscy operatorzy, którzy zamierzają wykorzystać kryptowaluty do prowadzenia swojej działalności.

Należy jednak mieć na uwadze, że już w niedalekiej przyszłości, zarówno ich zwolennicy, jak i przeciwnicy, będą musieli posiadać przynajmniej podstawową wiedzę w tym temacie. Już niebawem kryptowaluty mogą stać się bowiem normą na rynkach finansowych, tak jak obecnie są nią waluty fiducjarne.

5/5 - (8 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters