Śledź nas na lub dołącz do naszego

Rząd Singapuru docenił potencjał tkwiący w technologii blockchain. Postanowił przeznaczyć 12 mln dolarów na badania tego sektora. W najbliższych latach planowana jest realizacja, aż 17 projektów z nim związanych.

12 mln dolarów na badania technologii blockchain

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami, rząd Singapuru zainwestował 12 mln dolarów na badania sektora blockchain. Informacja ta została ujawniona przez agencję rządową Enterprise Singapore (ESG), odpowiedzialną za promowanie działań stanowiących wsparcie dla biznesu w kraju. Decyzja taka podyktowana była potrzebą rozwoju Singapuru jako globalnego centrum handlu i przedsiębiorczości.

Singapore Blockchain Innovation Programme

Inwestycja, o której mowa obejmuje uruchomienie Singapore Blockchain Innovation Programme (SBIP), który realizowany będzie we współpracy z Infocomm Media Development Authority (IMDA) oraz National Research Foundation Singapore (NRF). Dodatkowego wsparcia całemu przedsięwzięciu dostarczyć ma Monetary Authority of Singapore (MAS). Cały projekt ukierunkowany jest na umocnienie krajowego ekosystemu blockchain oraz promowanie wykorzystywania tej technologii. Dostrzeżono bowiem liczne korzyści, jakie może ona przynieść przedsiębiorstwom, a mowa tu chociażby o decentralizacji i stałości danych oraz zapewnieniu większego poziomu bezpieczeństwa oraz przejrzystości.

Programem objęto blisko 75 firm, w tym również międzynarodowych, a został on sfinansowany przez NRF. W najbliższych latach planowana jest realizacja 17 projektów dotyczących technologii blockchain, a obejmujących takie obszary jak handel, logistyka oraz łańcuchy dostaw.

Dlaczego blockchain?

Nasuwa się pytanie czemu rząd Singapuru postanowił zainwestować tak duże środki właśnie na technologię blockchain. Odpowiedź zdaje się być oczywista. Mówimy bowiem o kraju będącym jednym z ważniejszych ośrodków handlowo-logistycznych Azji Południowo-Wschodniej, a także w skali globalnej. Pozycja w światowej czołówce obliguje zatem do inwestycji w innowacje technologiczne. Co ważne, program SBIP pozwoli poszerzyć zastosowanie technologii blockchain o inne branże, niż wyłącznie finanse. Ponadto obecna sytuacja związana z pandemią COVID-19 dodatkowo rodzi potrzebę budowania niezawodnych, godnych zaufania, nowoczesnych systemów biznesowych. A to możliwe jest m.in. właśnie dzięki technologii blockchain.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters