Śledź nas na lub dołącz do naszego

Znany norweski holding Aker ASA, ogłosił niedawno uruchomienie nowej firmy o nazwie Seetee. Jej funkcjonowanie oparte jest na ekosystemie Bitcoin.

Cztery obszary działalności Seetee

Zamysł stworzenia Seetee zrodził się z potrzeby poświęcenia większej uwagi projektom związanym z Bitcoinem oraz technologią blockchain, przy zachowaniu możliwości inwestowania wszelkich płynnych aktywów w BTC. Początkowy kapitał nowej spółki należącej do Aker ASA, wyniósł 500 mln NORK.

Zgodnie założeniem, działalności Seetee skoncentrowana ma być na czterech kluczowych obszarach. Pierwszym jest inwestowanie i gromadzenie bitcoinów, drugim rozwój społeczności bitcoin oraz blockchain, trzecim weryfikacja bitcoinów, a czwartym tworzenie nowoczesnych projektów oraz firm w ekosystemie Bitcoin i blockchain, a następnie inwestowanie w nie.

Współpraca z Blockstream

Aby Seetee mogło działać sprawnie i efektywnie, spółka nawiązała współpracę z Blockstream, firmą słynącą z wdrażania produktów i usług przeznaczonych do przechowywania i przysyłania kryptowalut. Jej dyrektor generalny, Adam Back, nie kryje swojej ekscytacji z faktu, że Aker zwrócił się w stronę ekosystemu Bitcoin.

Zadeklarował jednocześnie, że dołoży wszelkich starań, aby współpraca z Seetee okazała się współpracą owocną. Będzie ona skoncentrowana przede wszystkim na projektach wydobywania bitcoinów oraz łańcuchów bocznych, które okazują się wysoce korzystne dla spółek należących do holdingu Aker. Back przyznał także, że żywi głęboką nadzieję, że jego bogate doświadczenie w wykorzystywaniu globalnej infrastruktury energetycznej, okaże się korzystne dla całej branży kryptowalutowej.

Dzięki Seetee, Aker otworzy się na ekosystem Bitcoin

Aker zaczął w ostatnim czasie czynić większe inwestycje w firmy wyspecjalizowane w oprogramowaniu przemysłowym, fintech oraz w łańcuchach wartości zielonej energii. Za sprawą Seetee zwiększy się zaś zakres możliwości związanych z ekosystemem Bitcoin, tyczących się takich obszarów jak cyberbezpieczeństwo, transakcje finansowe, a także działania weryfikacyjne.

Jak przekonuje Øyvind Eriksen, uruchamiając Seetee holding zrobił ważny krok w stronę rozwoju oprogramowania oraz fintech. Grupa Aker jest również mocno podekscytowana potencjałem przemysłowym tkwiącym w Bitcoinie oraz technologii blockchain, znajdujących zastosowanie zarówno w gospodarce, jak i na gruncie codziennego funkcjonowania.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters