Śledź nas na lub dołącz do naszego

W ostatnim czasie coraz więcej luksusowych marek wprowadza kryptowaluty do swoich systemów płatności. Przedstawiciele rynku wychodzą naprzeciw potrzebom młodych klientów.

Marki modowe otwierają się na przedstawicieli pokolenia Z

Globalny rynek towarów luksusowych rośnie w siłę. Szacuje się, że do 2025 roku osiągnie on 1,5 bilionów dolarów przychodów. Jednocześnie coraz bardziej otwiera się on na system płatności oparty na kryptowalutach. W dużej mierze wynika to z faktu, że znaczną część klientów ekskluzywnych marek stawią młodzi ludzie, otwarci na cyfrowe technologie. Również, jeżeli chodzi o metody dokonywania płatności.

Jak dotąd ekskluzywne marki modowe podchodziły dość ostrożnie do kryptowalut jako formy płatności. Jej wprowadzenie okazało się jednak skutecznym sposobem na pozyskanie klientów reprezentujących tzw. pokolenie Z, poszerzając jednocześnie bazę klientów należących do grupy milenialsów.

Kolejne ekskluzywne marki wprowadzają kryptowaluty jako metodę płatności

Jedną z marek, która wprowadziła w ostatnim czasie płatności kryptowalutowe, jest dom mody Off-White, należący do międzynarodowego, luksusowego koncernu LVMH. Jego przedstawiciele podkreślili, że jest to bardzo ważny krok w rozwoju marki, polegający na wyjściu naprzeciw potrzebom sukcesywnie poszerzającej się bazy klientów.

W lutym tego roku, płatności w kryptowalutach zaczęła honorować również luksusowa marka zegarków Hublot, Z kolei niemiecki dom mody Philipp Plein, będący jedną z najdroższych modowych marek, jako jedna z pierwszych z tego sektora, zaakceptowała płatności w Bitcoinach oraz Ethereum. Kryptowaluty od lipca zeszłego roku akceptuje również Tesla.

Zwrot w stronę rynku NFT

Coraz większą popularnością cieszy się również rynek NFT. Zainteresowało się nim w ostatnim czasie wiele ekskluzywnych marek, takich jak Gucci, Luis Vuitton, Prada czy Bulgari. Modowi potentaci wydali wyjątkowe kolekcje, dostępne wyłącznie jako NFT.

Ciekawe rozwiązanie wprowadziła również firma Nike, produkując buty cyfrowe, stanowiące wirtualną reprezentację prawdziwego obuwia. Z kolei w ubiegłym roku we Włoszech opłacono w kryptowalutach wynajem prywatnego odrzutowca za pośrednictwem platformy Fast Private oraz systemu BitPay. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że mowa jest o kwocie opiewającej na 500 000 USD.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters