Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, Rakuten planuje wejść na rynek NFT w Japonii. Zamierza uczynić to z własnym Rakuten NFT.

Rakuten

Rakuten NFT pojawi się wiosną 2022 roku

NFT stanowi przedmiot działalności coraz większej liczby firm, a jedną z nich jest Rakuten, tworzący rynek NFT. Jego uczestnicy mogą nabywać tokeny powiązane z różnymi obszarami, takimi jak sport oraz rozrywka, przybierające formy muzyczne oraz różnego typu animacji. Kształtowany przez Rakuten rynek umożliwia obrót tokenów pomiędzy osobami fizycznymi a posiadaczami IP.

Firma ma w planach wprowadzenie Rakuten NFT w Japonii na wiosnę przyszłego roku, co wiąże się również ze stworzeniem nowych witryn sprzedażowych. Przed użytkownikami pojawiła się zatem nowa perspektywa nabywania NFT wydawanych przez właścicieli IP za pośrednictwem Rakuten NFT oraz prowadzenia handlu pomiędzy sobą.

Nowe perspektywy

Aby zrealizować płatność będzie można wykorzystać Rakuten ID. Firma zapewni bowiem możliwość gromadzenia, a następnie wykorzystywania punktów. Warto również dodać, że właściciele praw własności intelektualnej zyskają możliwość obrotu NFT, nie musząc w tym celu opracowywać własnej technologii. Z platformy można korzystać wespół z innymi usługami oferowanymi przez Rakuten, a użytkownicy w ramach wynagrodzenia za nabywanie produktów i przestrzeganie warunków użytkowania, otrzymują NFT.

Technologia NFT otwiera nowe perspektywy przed światem cyfrowych zasobów, zapewniając im unikalne dane. Rynek NFT ma w sobie olbrzymi potencjał, dlatego interesuje się nim coraz więcej branż, w tym branża sportowa i rozrywkowa.

O grupie Rakuten

Grupa Rakuten do działająca na skalę globalną firma, której rozwój opiera się na innowacyjności oraz przedsiębiorczości. Rakuten docenił również technologię blockchain, dlatego w 2016 roku przedsiębiorstwo powołało do życia własną organizację badawczo-rozwojową o nazwie Rakuten Blockchain Lab. Działania grupy mają na celu jak najefektywniejsze wykorzystanie dostępnych technologii oraz demokratyzację rynku NFT. Dzięki takim działaniom użytkownicy zyskają możliwość czerpania korzyści płynących z NFT w nowym otoczeniu rynkowym.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters