Śledź nas na lub dołącz do naszego

Pundi X – NPXS – to projekt stworzony na bazie blockchainu Ethereum – mający na celu masową adopcję użytkową kryptowalut do wykonywania płatności w sklepach, a także transakcji kupna/sprzedaży kryptowalut bez potrzeby dostępu do komputera czy logowania się w tym celu na giełdę.

Wizja Pundi X i zastosowanie technologii

Celem zespołu Pundi X jest stworzenie ekosystemu, dzięki któremu możliwe stanie się dokonywanie płatności za towary w sklepach poprzez kryptowaluty. Chcą stać się zdecentralizowaną siecią punktów sprzedaży, łączącą ze sobą sprzedających i kupujących – za pośrednictwem urządzeń POS (points of sale) i prostego mobilnego portfela wraz z dedykowaną kartą debetową XPASS. Według wizji zawartej w Białej Księdze – transakcje w życiu codziennym używając kryptowalut – mają się stać tak łatwe jak zakup butelki wody – aby płatność w kryptowalucie była tak powszechna jak sieć sklepów 7Eleven w Azji (praktycznie na rogu każdej ulicy).

Kto stoi za projektem Pundi X?

Główny zespół zarządza ze stolicy Indonezji – Jakarty. Natomiast zespół badawczy działa z Chin – z miasta Shenzhen. Firma ma oficjalne, fizyczne biura praktycznie na całym świecie: Jakarta (Indonezja), Shenzen (Chiny), Londyn (Wielka Brytania), Sao Paolo (Brazylia), Seul (Korea Południowa), Tokio (Japonia) i w Singapurze. Obecnie zatrudnia ponad 150 osób z całego świata.

Główni założyciele projektu – to utalentowani inżynierowie i przedsiębiorcy, tworzący zespół uzupełniający się w każdym obszarze potrzebnym do osiągnięcia sukcesu – ich obecne działania i skuteczność to potwierdzenie tego o czym pisano rok temu – zanim jeszcze Pundi X weszło na salony:

Zac Cheah – CEO, założyciel projektu – ma 12-letnie doświadczenie w branży technologicznej, działając przede wszystkim w sektorze gier mobilnych.

Pitt Huang – CTO (dyrektor technologiczny) i założyciel projektu – geniusz biznesu, już w wieku 25 lat stworzył i sprzedał swój pierwszy biznes (coś podobnego do Groupon’a), aby później – wielokrotnie powtarzać sukces.

Constantin Papadimitriou – prezydent Pundi X – posiadający 17-letnie doświadczenie w branży FinTech, wyróżniający się skutecznością wdrażania i adopcji projektów na rynek.

Danny Lim – CFO (dyrektor finansowy) – ekspert w zakresie finansów, pracował dla Baidu i Lenovo. Ukończył słynny w Chinach Uniwersytet Tsinghua.

David Ben Kay – CLO (radca prawny) – ukończył UCLA, posiadający ponad 30-letnie doświadczenie prawnicze, były członek zarządu Fundacji Ethereum, radca prawny m.in. Microsoft China.

Vic Tham – CIO (dyrektor inwestycyjny) – ukończył MBA na Uniwersytecie w Nowym Jorku, piastował najwyższe stanowiska dyrektorskie w Bank of America Merrill Lynch czy Hong Kong Exchanges and Clearing.

pundi ceopundi x npxs presidentpundixpundinpxs pundix

Od lewej: Zac Cheah, Pitt Huang, Constantin Papadimitriou, Danny Lim, David Ben Kay, Vic Tham

Ekosystem Pundi X składa się z 3 narzędzi:

  • aplikacja mobilna (portfel) – prosta, mobilna aplikacja-portfel, na którym będzie można przechowywać kryptowaluty i waluty gotówkowe
  • karta debetowa XPASS – połączona z mobilną aplikacją-portfelem – dzięki której będzie można dokonywać transakcji płatności i depozytów
  • terminal transakcyjny POS – główny produkt Pundi X, na którym opiera się cały system obsługi kart oraz sprzedaży/wymiany kryptowalut w sklepach

pundix

System Pundi X w praktyce

Działa to w ten sposób, że sklep kupuje od firmy terminal POS (coś podobnego do obecnych terminali na kartę). Przychodzi klient i może kupić za kryptowaluty (NPXS i inne dostępne) np. kawę, wykorzystując do tego celu smartfona z aplikacją Pundi X albo kartę Pundi XPASS. Posiadane kryptowaluty są przeliczane na walutę danego kraju po aktualnym kursie (klient ma podgląd na obecny kurs wymiany – dzięki temu może zapłacić za kryptowalutę oferującą aktualnie najlepszy kurs wymiany). Przy płatności kryptowalutami, a w szczególności tokenem NPXS –  mają być oferowane zniżki za zakup danego towaru. W podobny sposób możemy kupić lub sprzedać nasze waluty w sklepie, używając terminalu (analogia: zakup doładowania do telefonu).

Tokeny NPXS

Użyteczność tokena NPXS sprowadza się przede wszystkim do tego, że jeśli jakiś sklep chce przystąpić do sieci, musi dokonać opłaty w tokenach NPXS. Dzięki temu wartość tokena będzie rosnąć wprost proporcjonalnie do liczby partnerów handlowych chcących przystąpić do systemu Pundi X. Pełni on funkcję GAS w transakcjach oraz będzie można nim płacić wszędzie tam, gdzie są terminale. Ponadto, każdy posiadacz tokenów NPXS nagradzany jest za trzymanie ich na portfelu lub giełdach uczestniczących np. Binance – comiesięczny airdrop przez najbliższe 3 lata. Jest to doskonały sposób na długoterminowe powiększanie wartości swojego portfela wraz z narastającą adopcją kryptowalut w świecie – co wraz z działaniem procentu składanego – możemy potraktować jak bardzo atrakcyjny, pasywny dochód.

W 2018 roku posiadacz NPXS otrzyma co miesiąc 7,316% wartości portfela, w 2019 – 2.11637%, w 2020 – 0.88187%. Dzięki temu inwestując w NPXS można dodatkowo uzyskiwać dochód pasywny.

Partnerstwa Pundi X

Z najnowszych osiągnięć i wiadomości można wymienić podpisanie umowy z rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich co do wdrożenia systemu Pundi X w Dubaju. Dzięki temu – oprócz dokonywania płatności w sklepach – będzie tam można opłacać poprzez terminale – rachunki za prąd, wodę czy świadczenia medyczne czy szkolne.

Jeśli chodzi o podpisane partnerstwa i działania marketingowe – zespół działa pełną parą, jest obecny na większości konferencji dotyczących technologii blockchain i zastosowania kryptowalut. Do systemu Pundi X adoptowane są coraz to nowe kryptowaluty, podpisywane są nowe partnerstwa, najlepiej pokaże to załączona poniżej grafika:

Plany na przyszłość – “Roadmap 2019”

Plany projektu są ambitne, na razie koncentrują się na Południowo-Wschodniej Azji (ok. 73% mieszkającej tam populacji nie ma konta bankowego). W kwietniu br. dostarczono 4000 terminali do Japonii, Korei, Singapuru i Szwajcarii. Plan na następne 3 lata to dostarczenie od 100000 do 700000 nowych terminali. Ponadto projekt ostatnimi czasy ewoluował do takiego stopnia, że zespół stworzył pierwszy telefon oparty na blockchainie. Plany Pundi X idą dalej – są w trakcie tworzenia swojego własnego blockchainu o nazwie Function(x), który ma być 10 razy szybszy i bardziej skalowalny od obecnie występujących na rynku.

Niedawno zostały opublikowane plany zespołu na rok 2019 – “Roadmap”, gdzie uwzględnione zostały wszystkie wcześniej zapowiedziane podprojekty, np implementację telefonu Pundi XPhone:

Podsumowanie

Pundi X wraz z jego tokenami NPXS – uważam za projekt, który w obliczu tak wielu, często bezużytecznych przedsięwzięć – oferuje coś wyjątkowego. Posiada działający produkt, zachęcające warunki inwestycyjne dla takiego zwykłego użytkownika (airdrop) i przede wszystkim – dzięki swoim marketingowym działaniom, prężnej społeczności – wykonuje dla świata kryptowalut nieocenioną pracę – prawdziwą, globalną adopcję, a właśnie tego potrzebujemy, aby kryptowaluty stały się naszym codziennym elementem życia.

Gdzie kupić Pundi X?

Tokeny NPXS można zakupić m.in. na najlepszej i najbardziej płynnej giełdzie Binance lub HotBit.

 

4.6/5 - (50 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters