Siga-nos em ou junte-se a nossa

Você sabe, o que é um token e qual é a relação com criptomoedas? Você já ouviu falar sobre o grande boom da OIC no ano 2017? Poznajcie STO (Security Token Offering) - Conexão da OIC com o mercado financeiro clássico e totalmente regulado.

O artigo faz parte de treinamento gratuito - Criptomoedas - como começar e sobreviver? claro para todos!

STO - Oferta de Token de Segurança

STO - em certo sentido - é novo, uma versão melhorada do ICO. Para indicar as diferenças, vamos primeiro ver como o ICO comum funciona. oferta inicial de moedas).
ICO

ICO - oferta inicial de tokens de utilidade

Zespół osób ma pomysł na rozwój projektu technologicznego, lecz nie ma środków na jego realizację.

Przygotowuje zatem białą księgę (ang. whitepaper), w której przedstawia problem oraz wymyślone przez siebie jego rozwiązanie, a także korzyści wynikające z tego rozwiązania.

Następnie papel branco pokazuje potencjalnym inwestorom.

Przedstawia również swój zespół, wskazując jego kompetencje, doświadczenie zawodowe i umiejętności.

Tworzy harmonogram realizacji projektu (roteiro), a także plan finansowy.

ICO posiada tzw. soft cap, czyli minimalną kwotę, która musi zostać zebrana, by projekt ruszył i został sfinansowany w minimalnym stopniu.

Posiada także tampa dura, a soma ideal que permitirá à equipe financiar totalmente todas as suas ideias.

Następnie zespół ogłasza zbiórkę pieniędzy na realizację projektu.

Inwestorzy zainteresowani projektem, chcący go ufundować, wpłacają pieniądze (najczęściej w kryptowalucie ethereum), a w zamian otrzymują tokeny wyemitowane przez twórców wpieranego projektu.

To jest właśnie ICO, czyli emitindo tokens. Aqui você deve parar para indicar o essencial.

Tokeny emitowane przez twórców projektu nie mogą pełnić roli akcji ich powstającego startupu, gdyż byłoby to niezgodne z prawem, gdyż takie działanie jest ściśle regulowane przez prawo i kontrolowane przez komisje nadzoru finansowego danego kraju.

Zatem w ICO emitowane są tokeny użytkowe, tzw. tokens de utilidade.

Vale a pena investir na OIC?

Na prática, a maioria dos projetos emitem tokens apenas para coletar dinheiro na OIC.

Não há valor por trás dos tokens.

Nikt niczego nie gwarantuje inwestorom.

To nie są akcje firmy, więc sukces projektu nie musi się przekładać na wzrost wartości wyemitowanych tokenów!

W każdej chwili twórcy mogą dodrukować tokeny, wypuścić kolejne tokeny lub zwyczajnie zająć się realizacją projektu nie wprowadzając nawet tokenów na giełdę.

Nie ma żadnej formalnej umowy między inwestorami i emitentami tokenów.

To nic innego jak żetony, które mają jakąś rolę w projekcie.

Najczęściej o papel dos tokens de utilidade é esticado. Wymyśla się dla nich znaczenia tylko po to, by były użytkowymi. Gdzieś niby ma się nimi płacić, ale w sumie równie dobrze można płacić tradycyjną gotówką (np. dolarami).

Jest mało projektów, na tokeny których będzie rósł popyt wraz ze wzrostem znaczenia projektu. W wypadku większości tokenów, są one nic nie warte, gdyż żadna wartość za nimi nie stoi.

Startupy mogą w każdej chwili wejść na tradycyjną giełdę i wyemitować prawdziwe akcje…

Portanto, uma tentativa de ganhar dinheiro com tokens ICO é, em muitos casos, nada mais do que comprar tokens sem valor, que então tentando revender mais innym inwestorom.

Z posiadaniem tokenów najczęściej nie wiążą się żadne korzyści. Nie można liczyć na udział w zyskach firmy, nie ma się prawa głosu w sprawie rozwoju projektu.

Tokeny użytkowe eles agem como um tijolo comprado por apoio desinteressado do projeto de outra pessoa.

A OIC tem futuro?

ICO było rewolucją.

Nigdy wcześniej w tak prosty sposób, bezpieczny pod względem kryptograficznym, wygodny (zarówno dla inwestorów, jak i twórców) nie można było zbierać pieniędzy na powstanie startupów.

W dodatku ICO mają charakter globalny i są dostępne niemal dla każdego, gdyż najczęściej nie ma ograniczeń w ilości zakupionych tokenów.

To wszystko sprawiło, że obserwowaliśmy prawdziwy despeje projetos financiados pela OIC e, no total, bilhões de dólares fluíram para as equipes por trás deles.

Tudo seria lindo, se não fosse por isso muitos ICO são scams.

Po zebraniu pieniędzy zespół znikał. Tokeny części projektów nigdy nawet nie trafiły na giełdę. Projekty powstawały jak grzyby po deszczu oferując mało oryginalne rozwiązania.

Zbierali pieniądze i udawali, że pracują nad projektem.

W międzyczasie zajmowali się marketingiem, by nakręcać ludzi za zakup ich tokenów na giełdach, pompując cenę. Sami grali kursem swojej kryptowaluty, zarabiając na tym.

Veja também: Bitcoin é uma bolha especulativa?

Często takie osoby brały udział w wielu ICO, zbierając wciąż nowe środki, nabierając nowych inwestorów.

Jedynie kilka procent projektów ufundowanych w ICO przetrwała pierwszy rok, a ich plan jest realizowany i jego efekty znajdą praktyczne zastosowanie.

Obecnie, w trakcie bessy, większość tokenów ICO jest sprzedawana poniżej ceny ICO, czasem kilka razy taniej.

To sprawia, że jest uma vez menos disposto a investir em ICO.

STO vs. ICO

O futuro do ICO é ... STO?

Zwykli Kowalscy już kupili kryptowaluty. Każdy o nich słyszał. Kto chciał, już kupił. Trudno było się temu oprzeć podczas bańki z przełomu 2017 i 2018 roku.

agora hora da bolha institucional, związaną z wchodzeniem do świata kryptowalut firm, banków, funduszy inwestycyjnych oraz tradycyjnych giełd.

Żaden poważny inwestor lub manager nie zaryzykuje utratę kapitału swojej firmy, inwestując w tokeny ICO bez jakiegokolwiek pokrycia i gwarancji ze strony emitenta.

Nikt, dysponujący kapitałem rzędu setek milionów dolarów własności jakieś instytucji, nie może inwestować na rynku nieuregulowanym, jakim są kryptowaluty.

W dniu dzisiejszym trudno sobie wyobrazić jasne regulacje już istniejących kryptowalut, takich jak bitcoinethereum Lixe, IOTA czy monero.

Może uda się wprowadzić ETF na bitcoina lub nawet ETH i LTC, ale w dalszym ciągu żadna firma raczej nie zainwestuje w tokeny użytkowe, bo one z założenia mają być żetonami wykorzystywanymi w produktach, a nie aktywem spekulacyjnym lub “akcjami”.

Brakującym elementem tej układanki mogą być tokens de segurança!

Są one papierami wartościowymi, zatem są w pełni uregulowane przez prawo. Są mostem pomiędzy tradycyjnym systemem finansowym a kryptowalutami.

token de segurança

STO - edição inicial de tokens de segurança

Tecnologia blockchain wkrótce zrewolucjonizuje wiele dziedzin gospodarki, ale przede wszystkim system finansowy.

Należy się spodziewać, że obecnie istniejące os títulos permanecerão stokenizowane, czyli zamienione na tokeny.

W ten sposób, akcje Facebook w formie tokenów będzie można kupić na w pełni uregulowanej mercado de ações przypominającej te kryptowalutowe, a następnie będzie można je przechowywać na zabezpieczonym kryptograficznie portfelu (jak kryptowaluty).

Tradycyjne giełdy mogą się zamienić na giełdy do handlu tokenami.

Não há intermediários, o investidor pode depositar e retirar as ações stokenized, negociá-los horas 24 diariamente, dias 7 durante a semana, no mercado líquido internacional.

W tym kontekście, technologia blockchain może przenieść tradycyjne rynki finansowe do nowej ery cyfryzacji. Jak to się ma do STO?

O que significa STO?

STO é venda inicial de tokens, que são arquivos de propriedade de uma determinada propriedade (por exemplo, imóveis, empresas).

No caso de tokens de utilidade, não há valor por trás deles. Eles só desempenham o papel de tokens para serem usados ​​em produtos de projeto da OIC.

No caso de STO, o valor de cada token emitido é garantido por algum bem específico, które zostało stokenizowane.

Może być to prawo własności lub udziału w jakimś przedsięwzięciu, firmie.

Zatem Tokens de segurança są odpowiednikami tradycyjnych akcji lub aktów własności.

A vantagem do STO sobre o ICO

Przeprowadzający ICO, zespoły twórców wypisują bajki na swoich stronach internetowych i w białych księgach, na podstawie których inwestorzy podejmują decyzje.

Nikt tego nie weryfikuje.

STO musi być w pełni uregulowane.

Tokeny muszą spełniać określone standardy. Są produktami finansowymi podlegającymi tradycyjnym regulacjom.

Emitent security token odpowiada prawnie za swoje działania, a inwestorzy są chronieni prawnie.

Ao comprar um token de segurança, você se torna acionista de uma determinada start-up.

Zgodnie z zapisami w umowie, należy Ci się udział w zyskach firmy, gdyż posiadając jej tokeny, jesteś jej udziałowcem. Możesz mieć również prawo głosu w sprawach rozwoju projektu, jako jego współwłaściciel.

Exemplo de tokenização de imóveis

Jednak stokenizować można wiele rzeczy.

Na przykład, właściciel centrum handlowego może je stokenizować.

Assinatura propriedade de tokenizingPor exemplo. Projeto Atlant, musi mieć wszystkie niezbędne zgody i uprawnienia do prowadzenia tego typu działalności.

Centrum handlowe zostaje sprawdzone pod kątem stanu budynku, obciążeń finansowych i prawa własności.

Następnie wyemitowane zostają security tokens posiadające zabezpieczanie w tej nieruchomości… albo inaczej, odpowiadające prawu własności do jej części, np. do 1 metra kwadratowego.

investidores comprando fichas de um determinado centro comercial, tornando-se os proprietários da sua parte.

Następnie, lucros de aluguel powierzchni takiego centrum handlowego są wypłacane proporcjonalnie posiadaczom tokenów.

Tokenami można handlować na giełdzie, tak samo jak akcjami firm. Ich wartość będzie ulegać zmianie w zależności od wyników finansowych centrum handlowego.

To tylko jeden z przykładów tokenizacji majątku, poprzez emisję security tokens w ramach STO.

Równie dobrze, siedząc przed monitorem w swoim domu, podemos nos tornar co-proprietários de uma usina de energia solar na Namíbia, plantação de chá em Bali lub uma casa de férias em Maiorca.

W każdej chwili możemy sprzedać swoje udziały, bez pośredników, bezpośrednio na giełdzie.

É na nossa frente que nasce uma revolucionária revolução financeira e parte dela será STO.

Veja também: Co to jest tokenizacja? Przykłady stokenizowanych asetów

O que é o IEO e como ele difere do ICO? Veja o guia Binance Launchpad

O artigo faz parte de treinamento gratuito - Criptomoedas - um curso para todos!

portal criptomoeda Tokeny.pl gerido por uma equipa de entusiastas de criptografia. A principal área de nosso interesse são kryptowaluty, fichas, fichas de pessoal, bem como blockchain tecnologia. Nas páginas do nosso site vai prezetować criptomoeda revisões independentes e artigos interessantes do mercado. Além disso, apresentamos as taxas atuais de todos os críticos. O site também apresenta uma criptomoeda calculadora multi-função, bem como moedas tradicionais.

A informação publicada na tokeny.pl portal criptomoeda não são recomendações e não constituem uma recomendação de investimento financeiro na acepção do Regulamento do Ministro das Finanças de outubro 19 2005 ano em informações que constituem recomendações sobre instrumentos financeiros ou seus emissores (Dz. U. de 2005 ano, Não. 206, item 1715). A informação publicada nas páginas do portal não constitui uma oferta. Tokeny.pl não é responsável por quaisquer decisões tomadas sob a influência dos dados apresentados no site. O Portal não assume qualquer responsabilidade pelo possível uso de informações no site.

Investimentos em instrumentos de mercado OTC, incluindo contratos de taxa de câmbio (CFD), devido ao uso do mecanismo de alavancagem, implicam a possibilidade de incorrer em perdas que excedam o valor do depósito. Não é possível lucrar com transações em instrumentos OTC, incluindo contratos de câmbio (CFDs) sem arriscar uma perda, portanto, contratos para diferenças de câmbio (CFDs) podem não ser adequados para todos os investidores.

Copyright © Tokeny.pl

Minha newsletter

Inscreva-se para receber atualizações e boletins informativos