Śledź nas na lub dołącz do naszego

Potwierdziły się przypuszczenia na temat nowego projektu PayPal. Amerykański gigant płatności elektronicznych pracuje nad stworzeniem własnego stablecoina. Nie wykluczone, że aktywa cyfrowe już wkrótce staną się wiodącymi instrumentami płatniczymi.

PayPal wchodzi w świat kryptowalut

Świadczące usługi płatnicze amerykańskie przedsiębiorstwo PayPal, wykazało w ubiegłym roku widoczne zainteresowanie przestrzenią kryptowalutową oraz związanymi z nią aplikacjami.

W marcu 2021 roku firma przejęła izraelski startup Curv zajmujący się realizacją zabezpieczeń kryptograficznych, a jeszcze pod koniec tego samego miesiąca wprowadziła możliwość realizowania płatności za pośrednictwem Bitcoina.

Dodatkowo w Stanach Zjednoczonych oraz w Wielkiej Brytanii dostępna jest usługa wymiany kryptowalut. Własny projekt kryptowalutowy stał się więc w przypadku PayPal kwestią czasu.

Gigant płatności elektronicznych pracuje nad własnym stablecoinem

Plany PayPal dotyczące utworzenia własnego stablecoina wyjawił za pośrednictwem mediów społecznościowych Steve Moser, ceniony deweloper kryptograficzny. Wiadomość tę potwierdził również jeden z członków zarządu przedsiębiorstwa, oznajmiając publicznie, że testuje ono różne możliwości stworzenia własnego stablecoina.

Zapewnił przy tym, że wszelkie działania podejmowane przez firmę w tym kierunku, realizowane będą we współpracy z odpowiednimi organami regulacyjnymi.

Cyfrowe waluty przyszłością rynku finansowego?

Esward Prasad, amerykański ekonomista przyglądający się temu w jaki sposób cyfrowe innowacje wpływają na rynek finansowy, wskazuje, że wskutek pandemii COVID-19 cyfrowa rewolucja nabierze tempa. Zgodnie z jego prognozami, transakcje bezgotówkowe będą w najbliższej przyszłości coraz bardziej nabierały na znaczeniu.

Naturalnym zamiennikiem pieniędzy staną się zaś kryptowaluty, w tym również stablecoiny, co nie pozostanie obojętne dla gospodarki, sektora finansów, a także samego społeczeństwa.

Zdaniem Prasada kryptowaluty to coś znacznie więcej niż chwilowy trend. Otworzyły one zupełnie nowe możliwości obrotu kapitałem, dlatego pojawienie się walut cyfrowych banków centralnych to zdaniem ekonomisty jedynie kwestia czasu.

Taka perspektywa sprawia, że firmy świadczące usługi płatności cyfrowych, wśród których znajduje się również PayPal, są coraz bardziej zainteresowane aktywami cyfrowymi. Wiele wskazuje bowiem, że to właśnie one będą już wkrótce ich głównymi narzędziami płatniczymi.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters