Śledź nas na lub dołącz do naszego

OpenFinance Network (OFN) zapowiada wprowadzenie na rynek tokenów BCAP, które bazować będą na kryptowalucie ethereum. Przedsięwzięcie jest owocem licznych testów i konsultacji, a będzie to pierwsza funkcjonująca w Stanach Zjednoczonych platforma security tokens.

Platforma do tradingu OpenFinance Network (OFN) 

Projekt oferuje spójne systemy rozliczeń, bazujące na technologii blockchain, umożliwiające firmom efektywne pozyskiwanie kapitałów z wykorzystaniem security tokens. Nowe rozwiązanie gwarantuje również płynność rynku wtórnego tokenów ICO, sprzedawanych w formie papierów wartościowych.

Tokeny BCAP wpisują się w kategorię tzw. akcji non-voting, których akcjonariusze nie posiadają wcale, lub posiadają nieznaczne prawo współdecydowania w sprawach korporacyjnych, a przynależą one do funduszu inwestycyjnego Blockchain Capital, którego przedmiot działalności stanowią zasoby cyfrowe.

Platformę OpenFinance Network można postrzegać również w kategorii alternatywnego systemu transakcyjnego, nie podlegającego regulacjom giełdowym, a funkcjonującym w oparciu o koordynowanie transakcji kupna i sprzedaży użytkowników. Cały projekt działa w oparciu o regulacje OpenFinance Network, a jednym z kluczowych celów jest wypracowanie skutecznych metod na cyfryzację kapitału i obracanie nim zgodnie z zasadami blockchain.

Warto również nadmienić, że OpenFinance Network stworzyło już jeden system zarządzający zasobami cyfrowymi, także bazujący na systemie blockchain. Platforma zapewnia jednocześnie, że wszystkie działania będą odbywały się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Grupą docelowych klientów będą banki, domy maklerskie, podmioty powiernicze oraz agenci transferowi obsługujący rynki alternatywne. Co więcej OpenFinance Network okazuje się być wyjątkowo aktywnym podmiotem w swojej branży, czego dowodzą liczne, partnerskie relacje z innymi graczami rynku oraz poszukiwanie nowych źródeł finansowania. Jednym z nim stało się Houbi, stanowiące jedną z największych na świecie giełd kryptowalut. Jak zadeklarował prezes OpenFinance Network, Juan Hernandez, obecne osiągi to dopiero początek, a celem wyznaczonym na przyszły rok jest sukcesywne powiększanie grupy inwestorów, dzięki czemu giełda będzie w stanie nie tylko zapewnić większy poziom bezpieczeństwa, lecz również dostarczyć użytkownikom jeszcze więcej możliwości generowania zysków.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters