Śledź nas na lub dołącz do naszego

Sytuacja związana z pandemią, której czoła stawia dziś cały świat, zainicjowała społeczną dyskusję na temat tego, gdzie leży granica naruszania wolności w imię publicznego bezpieczeństwa. Mocno kontrowersyjne okazały się globalne blokady będące następstwem COVID-19.

Ocean Protokol

Utrata prywatności stała się ostatnio szeroko dyskutowanym problemem. W kwestii tej wypowiedział się m.in. członek zarządu Ocean Protokol, Bruce Pon.

Jego zdaniem rozwiązanie bieżących problemów mogą przynieść technologia blockchain oraz sztuczna inteligencja.

Ocean Protokol to zdecentralizowany protokół wymiany, uznawany za pioniera w dziedzinie łańcuchów bloków oraz sieci Web 3.

Odpowiada za  odblokowywanie danych dla sztucznej inteligencji, przy jednoczesnym zachowaniu prywatności oraz bezpieczeństwa, bazując przy tym na technologii blockchain. Koncepcja projektu opiera się na gospodarce opartej na danych, których transfer i udostępnianie jest możliwe bez scentralizowanych pośredników. Technologia jaką jest blockchain dostarcza kompletnych informacji o danych, łącznie z tym skąd pochodzą i kto jest ich właścicielem.

Blockchain wsparciem dla sztucznej inteligencji

Specjaliści od sztucznej inteligencji zbyt dużo czasu poświęcają weryfikowaniu i pozyskiwaniu danych, zamiast koncentrować się na udoskonalaniu rozwiązań z obszaru AI. Pomocna w tej kwestii może okazać się właśnie technologia blockchain. Scentralizowane rynki na całym świecie posiadają kopie danych na swoich serwerach, nie zapewniając przy tym należytej przejrzystości, pozwalającej na zweryfikowanie tego, co dzieje się z nim po przeniesieniu z tychże serwerów.

Tymczasem Ocean Protocol udostępnia dane, nie ujawniając ich. Korzystanie z adresu Ethereum, rozpoznawalnego przez inteligentne kontrakty, zapewnia ochronę dla tzw. pseudoanonimowości oraz poprawność prowadzonych operacji.

Takie rozwiązanie pozwala rozwijać modele sztucznej inteligencji przy jednoczesnym bezpiecznym, niejawnym udostępnianiu danych, przy czym ich właściciele mają wpływ na warunki tego procesu.

Token Ocean Protocol wykorzystywany jest jako jednostka wymiany w celu nabywania i zbywania danych oraz usług opartych na sztucznej inteligencji. Natomiast narzędzia z grupy DeFi (na przykład Ubisoft) umożliwiają szybką i sprawną zamianę.

Prywatność danych w dobie pandemii

W obliczu pandemii COVID-19, zdecentralizowane technologie nabrały większego znaczenia. Ocean Protocol wraz z innymi zaangażowanymi podmiotami, pracuje nad opracowaniem zestawu potencjalnych możliwości związanych ze zdecentralizowaną gospodarką opartą na danych.

Przedstawiciele projektu dostrzegają olbrzymi potencjał w inicjowaniu współpracy naukowców z programistami, która przebiegać ma zgodnie z założeniem pod znakiem nowego sposobu udostępniania danych.

5/5 - (13 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters