Śledź nas na lub dołącz do naszego

Nowy token Tether będzie powiązany z meksykańską walutą. Platforma Tether zapowiedziała niedawno uruchomienie nowego tokena o nazwie MXNT. Będzie on powiązany z meksykańskim peso.

Tether uruchamia nowy token

Po niepowodzeniu algorytmicznego stablecoina UST, będącego częścią projektu Terra, platforma Tether ogłosiła uruchomienie nowego tokena MXNT. Będzie on powiązany z meksykańskim peso.

Poszerzenie oferty Tether związane jest z otwieraniem się platformy na rynek Ameryki Łacińskiej, mający w sobie duży potencjał. Jednocześnie powstał pierwszy stablecoin reprezentujący wartość meksykańskiej waluty. Zgodnie z zapowiedziami, początkowo będzie on dostępny na blockchainie Ethereum, Tron oraz Polygon.

Ameryka Łacińska zwraca się w stronę kryptowalut

Jak podkreślił w jednej z wypowiedzi medialnych dyrektor ds. technologii Tether, Paolo Ardoino, na przestrzeni ostatnich miesięcy w Ameryce Łacińskiej można było zaobserwować wzrost wykorzystywania krypto walut. To skłoniło platformę do poszerzenia swojej oferty. Ardoino uważa również, że wprowadzenie stablecoina powiązanego z peso zagwarantuje zapas wartości na rynkach wschodzących, ze szczególnym naciskiem na Meksyk.

Testowanie nowych możliwości

Podczas gdy potencjał głównych walut takich jak dolar amerykański, euro czy chiński juan został już dobrze poznany, uruchomienie nowego tokena ma pomóc platformie w ocenie nowych rynków, w tym rynku Ameryki Południowej. Szczególnie obiecujący wydaje się rynek meksykański, m.in. z uwagi na znaczną ilość przekazów z zagranicy. W samym tylko 2021 roku ich łączna wartość wyniosła 21,6 mld dolarów.

Tether jest w stanie zaoferować bezpieczną, alternatywną walutę dla tego obszaru. Stablecoin powiązany z peso ma w sobie ogromny potencjał, stwarzając możliwość przechwytywania części transferów.

Firmy w Ameryce Łacińskiej są zainteresowane technologią blockchain

Jak wynika ze statystyk, wiele firm działających na terenie Ameryki Łacińskiej, jest zainteresowanych wykorzystaniem technologii blockchain. Jeżeli wdrażany obecnie projekt zakończy się powodzeniem, niewykluczone, że Tether uruchomi kolejne stablecoiny powiązane z lokalnymi walutami.

Warto dodać, że nowy projekt sprawia, że powoli zaczynają rozwiewać się wątpliwości, które od kilku miesięcy są żywione względem faktycznych rezerw Tether. Ich faktyczna wartość dla wielu była niepewna, podczas gdy stabilna pozycja stabelcoinów uzależniona jest od odpowiedniego zabezpieczenia aktywami.

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters