Śledź nas na lub dołącz do naszego

W ostatnim czasie Nicolaus Bank poinformował o przeniesieniu swoich systemów do chmury obliczeniowej. Takie rozwiązanie ma pomóc w zredukowaniu kosztów oraz wesprzeć proces rozwoju usług finansowych. Skróci się również czas obsługi klientów.

Nowe wdrożenie dokonane przez Nicolaus Bank

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Nicolaus Bank jest jak na razie jedynym bankiem w Polsce, któremu udało się przenieś wszystkie swoje systemy do chmury obliczeniowej. Taki krok ma pomóc instytucji w ograniczeniu kosztów ponoszonych z tytułu zasobów serwerowych oraz w rozwoju usług finansowych.

Nowe możliwości

Jak podkreślają przedstawiciele Nicolaus Banku, zwrot w stronę rozwiązań chmurowych ma umożliwić zwiększenie potencjału informatycznego instytucji. Dzięki nim o wiele sprawniej będzie też przebiegał proces monitorowania realizacji usług, co z kolei pozwoli szybciej reagować w przypadku wszelkich niepożądanych zdarzeń. Efektywna kontrola zwiększy skuteczność wdrażanych rozwiązań, co zaowocuje w przyszłości określonymi korzyściami. Jedną z nich będzie z pewnością sprawniejszy proces obsługi klienta.

O Nicolaus Bank

Nicolaus Bank powstał w wyniku przeprowadzonego w ubiegłym roku rebrandingu toruńskiego Banku Spółdzielczego. Choć instytucja wciąż podlega Spółdzielczej Grupie Bankowej, to rozpoczęcie funkcjonowania pod nową nazwą umożliwiło jej podkreślenie swojej odrębnej tożsamości. Warto wspomnieć, że

Nicolaus Bank jako jeden z pierwszych w Polsce wdrożył oparty na technologii blockchain system elektronicznej dystrybucji dokumentów, czyli tzw. trwały nośnik. Ponadto instytucja wprowadziła kilka systemów płatności mobilnych oraz posługuje się urządzeniami służącymi do biometrycznej identyfikacji klientów. Nicolaus Bank posiada także kilka oddziałów bezgotówkowych.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters