Śledź nas na lub dołącz do naszego

Bazująca na sztucznej inteligencji polska firma Neptune.ml podjęła się obsługi niemieckiej marki odzieżowej New Yorker i nawiązała współpracę z IBM. Wiele wskazuje na to, że zjawisko machine learning zdominuje w najbliższych latach wiele obszarów biznesowych.

Neptune.ml celuje w machine learning

Sztuczna inteligencja coraz częściej wykorzystywana jest w różnych obszarach życia człowieka. Kolejne firmy celują właśnie w ten obszar, zastępując maszynami pracę ludzkiego umysłu. Stąd też zrodziło się pojęcie machine learning, które w dosłownym tłumaczeniu oznacza uczenie się maszyn. Fenomen tej innowacyjnej metody wykorzystywanej przez Neptune.ml, polega na opracowaniu specjalnego programu umożliwiającego urządzeniom czerpać wiedzę, na następnie wykorzystywać ją w oparciu o własne analizy w dalszych działaniach, które są nieustannie doskonalone.

Zobacz również: Szkolenie Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego

Zastosowanie machine learning

Neptune.ml podjęła się obsługi znanej niemieckiej marki odzieżowej New Yorker, której sklepy obecne są w ponad 40 krajach. Polski start-up zapewnia swojemu klientowi ciągłą i dokładną analizę cen oraz wszelkich wahań rynkowych. To z kolei pozwala na szybkie podjęcie odpowiednich działań niezbędnych dla utrzymania pożądanej pozycji przez firmę. Skorzystanie z usług Neptune.ml pozwoliło zredukować liczbę koniecznych do prowadzenia analiz rynkowych specjalistów, bowiem te realizują dla firmy komputery.

Obiecujący potencjał Neptune.ml

Neptune.ml ma przed sobą szerokie perspektywy rozwoju. Dowodzi tego chociażby fakt, że firma została doceniona przez fundusz inwestujący w start-up’y technologiczne TDJ Pitango Ventures, który w ubiegłym roku zainwestował w nią blisko 1,7 mln dolarów. W 2016 roku Neptune.ml został natomiast laureatem konkursu Kaggle/NOAA Fisheries Right Whale Face Recognition, zyskując dzięki temu prestiż i międzynarodowe uznanie, a także zainteresowanie znanych marek.

O Neptune.ml

Twórcy Neptune.ml doskonale zdają sobie sprawę jak ważną rolę będzie odgrywać w przyszłości sztuczna inteligencja. Start-up został założony niespełna 5 lat temu przez absolwenta Uniwersytetu Warszawskiego, Piotra Niedźwiedzia. Twórca innowacyjnego przedsięwzięcia zdobywał swoje doświadczenie w firmie Deepsense.ai, gdzie opracowywał sposoby i narzędzia służce do analizy większej ilości danych. Projekt Neptune.ml zrodził się z potrzeby udostępnienia szerszej publiczności technologii, która ma szansę znacząco przyczynić się do rozwoju bazującej na sztucznej inteligencji i machine learning działalności. Start-up oferuje takie rozwiązania jak szyfrowanie dokumentów i danych, indeksowanie dokumentów, a także wzgląd w materiały innych podmiotów.

Zobacz również: Matrix AI Network – platforma zdecentralizowanych aplikacji, smart-kontraktów na bazie sztucznej inteligencji.

5/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters