Śledź nas na lub dołącz do naszego

Heineken, znana holenderska marka piwowarska, zdecydowała się na reklamę swojego nowego produktu w wirtualnej przestrzeni. W dniach 6-10 kwietnia na Piazza Sempione w Mediolanie działał tymczasowy sklep o nazwie Metabar. Był to specjalny projekt ukierunkowany na promocję nowego piwa Silver.

Heineken i jego Metabar w Mediolanie

Znany producent piwa, Heineken, wkracza do wirtualnej przestrzeni. Nie zrobił tego jednak w standardowy sposób. Marka pojawiła się w marcu w metaversie Decentraland, a w pierwszej połowie kwietnia w Mediolanie działał Metabar – tymczasowy sklep promujący nowe piwo o nazwie Silver. Na umieszczonych w nich ekranach klienci mogli oglądać metaverse, w powstanie którego zaangażowany był J. Demsky, stanowisko DJ-ówe oraz kilka salonów. W jednym z nich, użytkownicy mogli za pomocą kodu QR, zagłosować na utwory muzyczne, które były puszczane w ciągu dnia.

Metabar spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. W sklepie pojawiło się wielu znanych artystów, w tym DJ Silvie Loto, muzyk Dardust oraz komik Valeriono Lundini. Zgodnie z zapowiedziami Heinekena, Metabar miał za zadanie zjednoczyć przestrzeń cyfrową ze światem fizycznym.

Metabar bez możliwości płacenia w kryptowalutach

Heineken zadeklarował, że wydarzenie nie jest w żaden sposób powiązane z kryptowalutami ani z NFT. Ciekawe jest jednak to, że osoby odwiedzające sklep, po wcześniejszej rejestracji, otrzymywały przepustkę o nazwie „token”. Posiadała ona specjalny kod QR, który można było wykorzystać na przykład przy zakupie napojów. Płatności można było dokonywać wyłącznie za pośrednictwem standardowej karty kredytowej, nie zaś w kryptowalutach.

Przesłanie dla klientów

Cały projekt nie sprawiał wrażenia mocno zaawansowanego technologicznie. Na dużej sali można było obejrzeć zapowiedź metaverse’u Decentraland Heinekena, a także zamówić piwo na automatycznie obsługiwanych monitorach. Jak przekonywał bowiem w marcu Bram Westenbrink, międzynarodowy menedżer marki Heineken, piwo Silver ma być jedynie żartem, który miał dowieść bezużyteczności przestrzeni metaverse.

Westenbrink podkreślił w jednej ze swoich wypowiedzi, że obecnie coraz więcej produktów zyskuje ogromną popularność w przestrzeni metaverse. Nie jesteśmy jednak w stanie posmakować pikseli, tak jak możemy cieszyć się smakiem zimnego piwa w prawdziwym świecie. Także nowe piwo Heineken Silver z pewnością będzie lepiej smakować w realu, niż w wirtualnej przestrzeni.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters