Śledź nas na lub dołącz do naszego

Stacjonująca na Seszelach giełda papierów wartościowych MERJ nawiązała współpracę z londyńską firmą Globacap, specjalizującą się w technologii blockchain.

Partnerstwo ukierunkowane jest na dystrybucję security tokens na europejskie rynki, z zachowaniem pełnej zgodności z przepisami organów regulacyjnych.

Partnerstwo Merj z Globacap

Zarówno giełda MERJ, jak i Globacap stanowią ważne podmioty w kontekście obrotu secutity tokens.

MERJ jest bowiem pierwszą krajową giełdą, która podjęła się tokenizacji papierów wartościowych.

Brytyjska firma jako pierwsza wydała natomiast stokenizowane akcje, zaakceptowane przez brytyjski Urząd Nadzoru Finansowego (FCA).

MERJ stanie się pierwszą na świecie giełdą, która przeprowadzi publiczną ofertę STO, co będzie przełomowym wydarzeniem dla rynku cyfrowych zasobów.

Tym bardziej więc konieczne jest profesjonalne wsparcie techniczne, którego dostarczą mają właśnie Brytyjczycy.

Oferta publiczna

Oferta publiczna, którą zamierza przeprowadzić MERJ zakłada sprzedaż 16 proc. kapitału spółki, przy czym blisko 8,7 mln akcji giełdy zostało zaindeksowanych w formie tokenów, a dzięki technologii blockchain możliwe jest utrzymanie zdecentralizowanej księgi, obsługującej takie kryptowaluty jak Bitcoin czy Ethereum oraz szybki transfer aktywów pomiędzy nabywcami a sprzedającymi.

W rezultacie zredukowane zostaną również koszty. Przedstawiciele Globacap upatrują natomiast w zawiązanej współpracy przełomu w integracji regulowanych rynków finansowych oraz rynków zasobów cyfrowych.

O MERJ

MERJ (dawnej Trop – X – Seychelles Securities Exchange) jest globalną giełdą finansową, w której liczni obserwatorzy branży upatrują przełomu w obrocie cyfrowymi papierami wartościowymi.

Jest to jednocześnie jedyna licencjonowana giełda na Seszelach, należąca do MERJ Exchange Limited, która swoją działalność rozpoczęła w 2011 roku.

Jej największym wyróżnikiem jest szybki rozwój na gruncie usług związanych z papierami wartościowymi, a także uzyskiwania zgodności regulacyjnej, bankowości, rozwiązań administracyjnych i informatycznych oraz zarządzania projektami.

Misją MERJ jest rozwój globalnych rynków finansowych bazujących na technologii blockchain, które docelowo tworzyć mają pierwszą globalną, w pełni zgodną z przepisami organów regulacyjnych giełdę, przyjazną wszystkim podmiotom rynkowym.

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters