Śledź nas na lub dołącz do naszego

Znana na całym świecie sieć restauracji serwująca dania typu fast food wkracza do świata NFT. McDonald’s przekształcił jedną ze swoich kanapek w niewymienialny token.

McRib NFT

Jedna z kanapek z menu słynnej sieci McDonald’s – McRib, jest reprezentowana przez niewymienialny token (NFT). Restauracja ogłosiła niedawno nietypowy konkurs, którego zwycięzcy otrzymają nagrody oparte na technologii blockchain. Zasięg akcji obejmuje jednak wyłącznie Stany Zjednoczone.

Obserwatorzy McDonald’s na Twitterze mogli wziąć udział w konkursie NFT

Aby wziąć udział w konkursie ogłoszonym przez McDonald’s, zainteresowane osoby musiały jedynie udostępnić za pośrednictwem Twittera tweeta z zaproszeniem do wzięcia w nim udziału.

Dziesięciu wytypowanych przez niezależnego partnera restauracji uczestników otrzyma szansę na wygranie McRib NFT. Zwycięzcy zostaną następnie poproszeni o przekazanie sieci McDonald’s swoich danych, w tym adresu portfela Ethereum, na który mają wpłynąć NFT. Brak odpowiedzi uniemożliwi przekazanie wygranej.

Obecnie wartość NFT reprezentującego kanapkę giganta w branży fast-foodów wynosi 20 USD (co daje pełną pulę nagród wynoszącą 200 USD), jednak w każdej chwili może ona ulec zmianie. Warto dodać, że samo konto McDonald’s na Twitterze obserwuje ponad 4,3 miliony osób.

Rynek NFT rośnie w siłę

Konkurs ogłoszony przez McDonald’s przyczynił się do jeszcze większego wzrostu zainteresowania światem NFT. Dowodzi tego ogromna liczba udostępnionych na Twitterze informacji o akcji zorganizowanej przez restaurację.

Transakcje z udziałem NFT zdają się być czymś znacznie więcej niż chwilowym trendem. Coraz więcej marek i znanych osób decyduje się na stworzenie własnych kolekcji. Ostatnio wprowadzili je m.in. korporacja Disney, Dolce&Gabbana, Reese Whiterspoon, a także słynny raper Snoop Dog.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters