Śledź nas na lub dołącz do naszego

 MakoLab, polska firma z sektora informatycznego, pracuje nad nowym projektem ‘ulepszenia’ obecnej technologii blockchain. Oparta o grafowe bazy danych i zmodyfikowana o blockchainowe zabezpieczenia i sposoby dystrybucji- taka właśnie ma być technologia GraphChain.

Co to takiego GraphChain?

GprahChain jest niczym innym jak bazą danych. Dane w niej jednak nie są przechowywane w blokach, tak jak w przypadku blockchain. Są przechowywane na grafach, a sama technologia wychodzi od bazy RDF jednocześnie implementując do niej blockchainowe zabezpieczenia i inne funkcjonalności.

Innymi słowy, graf RDF można postrzegać jako nieuporządkowany zbiór trójek, a graf nazwany to powyższy zbiór z przypisaną nazwą URI. Graphchain zatem można definiować jako zbiór mechanizmów sieciowych odpowiedzialnych za dystrybucję danych pomiędzy węzłami. W założeniu mają to być mechanizmy znane z technologii blockchain zaimplementowane jednak nad abstrakcyjnym modelem danych RDF.

Jak dokładnie działa GraphChain, tłumaczy film poniżej opublikowany na oficjalnej stronie MakoLab na YT:

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją SlideShare.

Dr Mirosław Sopek, wiceprezes MakoLab, w wywiadzie dla Business Insider Polska mówi:

„Makolab w przestrzeni blockchain ma fundamentalne działania. Otóż jednym z nich jest bardzo innowacyjna koncepcja, którą nazywamy GraphChain. Technologia ta buduje mechanizmy blockchainowe (zabezpieczenia) dla baz, które znamy od 20- 30 lat. Inne blockchainy budują zazwyczaj własne rozwiązania przez co są trudne do zastosowań. My mamy koncepcję połączenia dobrze znanych baz grafowych z technologią blockchainową. […] Zastosowaniem tej technologii nad którym obecnie pracujemy jest godna zaufania identyfikacja firm w przestrzeni banków i finansów. System ten rośnie na tyle, że zapewne będzie systemem globalnym identyfikacji firm. Jest to system o tyle ciekawy, że jest wspierany przez rządy i powołany przez G-20.”

Jak widać świat kryptousług dostępny jest dla każdego, a Polska firma może mieć znaczny wpływ na rozwój technologii blockchain.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters