Śledź nas na lub dołącz do naszego

Do kolejnego przełomowego wydarzenia w świecie cyfrowych walut doszło niedawno w Brighton w południowej Anglii. Wystawiono tam na sprzedaż nowe luksusowe mieszkanie i nie byłoby w tym fakcie niczego zaskakującego, gdyby nie to, że można za nie zapłacić w krypotowalutach.

Pierwsze mieszkanie w Anglii wystawione na sprzedaż w kryptowalutach

 

Nowe, luksusowe mieszkanie wystawione zostało w Wielkiej Brytanii w mieście Brighton. Nabywca nieruchomości będzie mógł dokonać płatności w kryptowalutach. Wystawca akceptuje płatność w Bitcoinach oraz Ethereum. Jest to pierwsza taka sytuacja w Anglii. Sprzedawcą jest agencja nieruchomości Brand Vaughan, dla której transakcje w cyfrowych walutach nie stanowią żadnej nowości – firma sprzedała już dwie nieruchomości, za które zapłacono w kryptowalutach.

Rynek nieruchomości otwiera się na kryptowaluty

Mieszkanie, które zostało wystawione na sprzedaż w Brighton z możliwością płatności z krypotwalutach, znajduje się na 20 piętrze nowoczesnego apartamentowca. Posiada dwie sypialnie, bar, strefę spa, a wyposażone jest w najnowszej generacji sprzęt. Agencja Brand Vaughan, choć nie kryje się z tym, że bardziej preferuje tradycyjne waluty, doskonale zdaje sobie sprawę, że rynek kryptowalut nabiera coraz większego znaczenia. Dlatego konieczne jest zapewnienie narzędzi, pozwalających korzystać z osiągów cyfrowej rewolucji.

Tokenizacja rynku nieruchomości

Powyższy przypadek sprzedaży mieszkania z możliwością płatności w Bitcoinach, nie jest odosobniony, aczkolwiek takie rozwiązania nie są jeszcze zbyt mocno upowszechnione. W ciągu kilku najbliższych lat taki stan rzeczy może jednak ulec zmianie. Warto w tym miejscu przytoczyć przykład z Rzymu – w 2018 roku wystawiono tam na sprzedaż cały budynek, za który można było zapłacić w Bitcoinach. W Nowym Yorku zaś, poddano tokenizacji luksusowe mieszkanie na Manhattanie, które reprezentowane będzie na łańcuchu blokowym Ethereum. Wiele wskazuje zatem na to, że blockchain już wkrótce naprawdę zrewolucjonizuje rynek nieruchomości.

5/5 - (6 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters