Śledź nas na lub dołącz do naszego

Płacenie podatków w kryptowalutach być może już niedługo będzie możliwe w Stanach Zjednoczonych. Gubernator Florydy, Ron De Santis przedstawił swoją propozycję budżetową na lata 2022-23, w której zaproponował, aby firmy miały zapewnioną taką możliwość. Mowa tu o podatku stanowym.

Płacenie podatków w kryptowalutach staje się coraz bardziej realne. Floryda już przymierza się do wprowadzenia takiego rozwiązania

Kryptowaluty obecne są w już w wielu obszarach ludzkiej działalności. Teraz przyszła kolej na system podatkowy. Ron DeSantis, gubernator Florydy, w swojej propozycji budżetowej na lata 2022-2023 zaproponował, aby umożliwić firmom płacenie podatków stanowych w kryptowalutach. W tym celu Departament Usług Finansowych miałby otrzymać 200 tys. dolarów wsparcia, umożliwiającego akceptację opłacania stanowych podatków w kryptowalutach.

Potencjał technologii blockchain

DeSantis nie poprzestał jedynie na propozycji opłacania podatków w kryptowalutach, zwracając uwagę na szeroki zakres zastosowań technologii blockchain. Gubernator wyszedł również z propozycją, aby przeznaczyć 500 tys. dolarów na badania nad jej wykorzystaniem, które miałyby być kontynuacją pilotażowego programu prowadzonego w Departamencie Bezpieczeństwa Drogowego. Technologia blockchain jest bowiem w stanie usprawnić wiele procesów, takich jak chociażby monitorowanie pojazdów.

Ponadto, zdaniem gubernatora, technologia blockchain z powodzeniem może być wykorzystana również w sektorze opieki medycznej. Umożliwiłaby ona uwierzytelnianie wielu procesów, takich jak transakcje Medicaid oraz wykrywanie oszustw.

Floryda otwarta na kryptowaluty

Wiele wskazuje na to, że władze Florydy dążą do tego, aby uczynić ją stanem przyjaznym kryptowalutom. Działaniom tym można nadać wymiar polityczny, bowiem zaakceptowanie waluty cyfrowej jako alternatywnej metody płatności sprawia, że państwo staje się bardziej atrakcyjne dla przedsiębiorców. To z kolei napędza wzrost gospodarczy kraju.

Miastem, które staje się kryptowalutowym centrum Florydy, jest Miami. Burmistrz, Francis Suarez oświadczył nawet, że będzie otrzymywał wynagrodzenie w Bitcoinach, a technologię blockchain określił jako najbezpieczniejszą na świecie.

Warto również wspomnieć, że Miami uruchomiło pierwszy token stanowy o nazwie MiamiCoin. Dochody uzyskane z jego tytułu mają trafić do mieszkańców. Drugim większym miastem w Stanach Zjednoczonych, które na tak dużą skalę angażuje się w kryptowalutowe projekty, jest Nowy Jork.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters