Śledź nas na lub dołącz do naszego

Harbor ogłosił uruchomienie nowej platformy cyfrowych papierów wartościowych o nazwie Harbor Platform 2.0, opartej na technologii blockchain.

Harbor Platform 2.0

Umożliwi ona sprawne pozyskiwanie funduszy i emitowanie prywatnego kapitału, zapewniając jednocześnie wnikliwą kontrolę uczestników. Dzięki nowemu rozwiązaniu start-up’y zyskają sposobność powiększania swojego kapitału, pogłębiając jednocześnie relacje strategiczne ze wszystkimi podmiotami, z którymi nawiązują współpracę.

Harbor stworzył platformę 2.0 klasy instytucjonalnej, oferującą usługi w zakresie tokenizacji prywatnych papierów wartościowych, takich jak nieruchomości komercyjne, fundusze inwestycyjne i kapitały prywatne. 

Platformę Harbor 2.0 zaprojektowano przede wszystkim z myślą o start-up’ach, aby ułatwić im dostęp do tokenizacji. Może ona być przez nie wykorzystana jako narzędzie służące m.in. do wprowadzania na rynek nowych produktów cyfrowych oraz strukturyzacji i sprzedaży inwestycji.

Harbor Platform 2.0 umożliwia firmom usprawnienie procesu wprowadzania inwestorów oraz ich weryfikacji, a także pozwala automatyzować zbieranie funduszy przy zachowaniu wysokiego stopnia płynności. Co więcej protokół zgodności Harbor egzekwuje zasady odnoszące się do papierów wartościowych i transakcji handlowych.

Jak przekonują przedstawiciele Harbor, nowa platforma będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych graczy rynkowych, którzy dążą do ścisłej kontroli swojej tabeli kapitalizacji, a także do odblokowania płynności w przypadku zamkniętej sieci inwestorów. Takie graniczenie płynności możliwe jest natomiast dzięki śledzeniu faktycznej tożsamości kupujących i sprzedających. W efekcie firmy mogą udzielać zezwolenia na obrót i wykup aktywów, zgodnie z ustalonymi przez nie zasadami, wybranym inwestorom.

Na nową platformę Harbor składają się najwyższe poziomy bezpieczeństwa, a co ważne jest ona w pełni zgodna z zabezpieczeniami BitGo. Komunikacja pomiędzy platformą a firmą odbywa się natomiast za pośrednictwem interfejsów API.

4.2/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters