Śledź nas na lub dołącz do naszego

Konsorcjum Global Shipping Business Network (GSBN) uruchomiło w ostatnim czasie nową platformę bazującą na technologii blockchain. Ma ona wesprzeć proces cyfryzacji procesu nadawania i śledzenia transportu.

Nowy projekt Global Shipping Business Network

Nowa platforma uruchomiona przez Global Shipping Business Network oparta jest na technologii blockchain, która znajduje coraz szersze zastosowanie w wielu obszarach działalności gospodarczej. W tym przypadku ma ona za zadanie cyfryzację procesu wysyłki i śledzenia transportu różnych kategorii produktów. Szacuje się, że system będzie obserwował blisko jedną trzecią kontenerów wysyłkowych przemieszczających się po całym świecie. Partnerami GSBN w tworzeniu nowej platformy zostali: Oracle, Microsft Azure, AntChain oraz Alibaba Cloud.

Cyfryzacja transportu kontenerowego

Aby zagwarantować wysokie bezpieczeństwo danych, zanim trafią one na platformę, zostaną one zaszyfrowane. W związku z tym dostęp do nich nie będzie możliwy bez autoryzacji. Ponadto członkowie Global Shipping Business Network zwracają uwagę, że technologia blockchain ułatwia współpracę z różnymi uczestnikami rynku, którzy nierzadko ze sobą konkurują.

Pierwsza aplikacja oparta na technologii blockchain, została uruchomiona przez GSBN w lipcu tego roku w Chinach. Mowa tu o projekcie „Cargo Release”, ukierunkowanym na skrócenie czasu przetwarzania poszczególnych procesów poprzez ich cyfryzacje i umieszczenie danych w łańcuchach bloków.

Czym jest Global Shipping Business Network?

Global Shipping Business Network to konsorcjum utworzone przez osiem globalnych firm w październiku 2020 roku z siedzibą w Hongkongu. Są to przedsiębiorstwa zajmujące się transportem morskim, a celem podjętej przez nie współpracy było stworzenie platformy blockchain, która wesprze proces cyfryzacji wysyłek, obejmujący takie czynności jak prowadzenie dokumentacji, odprawy oraz budowanie bazy danych logistycznych.

Firmy zrzeszone w konsorcjum obsługują łącznie blisko jedną trzecią kontenerów transportowych na świecie. To oznacza, że już wkrótce około 30% całego transportu morskiego może być śledzone z wykorzystaniem technologii blockchain.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters