Śledź nas na lub dołącz do naszego

Zebec ogłosił zwycięzców maratonu Global Hackathon, w który zaangażowała się również fundacja Solana. Laureaci przystąpią do programu Zebec Launchpad, dzięki któremu będą mogli rozwijać aplikacje bazujące na innowacyjnych metodach płatności firmy.

Zwycięskie projekty wezmą udział w Zebec Launchpad

Firma Zebec, tworząca protokół rozliczeniowy na Solanie, ogłosiła niedawno wytypowanie laureatów maratonu Global Hackathon, w organizację którego zaangażowała się Fundacja Solana. Wśród wszystkich 250 projektów wyłoniono pięć zwycięskich. To właśnie im zapewnione zostało uczestnictwo w programie Zebec Launchpad, umożliwiającym rozwój aplikacji wykorzystujących technologię płatności strumieniowych.

Innowacyjne rozwiązania Zebec

Protokół Zebec proponuje alternatywę dla tradycyjnych rozliczeń finansowych. Podczas nich środki przesyła się z reguły jednorazowo, przy czym konieczni są pośrednicy pobierający opłaty. Co więcej przetworzenie transakcji wymaga czasu. Natomiast strumienie pieniężne Zebec można uruchomić w trybie natychmiastowym i zaprogramować tak, jak życzy sobie tego użytkownik.

Firma uruchomiła również aplikację o nazwie Zebec Pay, stanowiąca w pełni zgodny z przepisami łańcuchowy system przetwarzania płac. Dzięki niej pracownicy zyskują natychmiastowy dostęp do swoich wynagrodzeń w stablecoinach.

Hackathon i zwycięskie projekty

W ostatnim czasie z inicjatywy Zebec odbył się Hackathon Ship 2021 — wydarzenie ukierunkowane na stworzenie nowych metod usprawniania inwestycji cyfrowych. W maratonie wzięło udział łącznie 250 projektów, a wyłonionych zostało pięć zwycięskich. Otrzymają one wsparcie, zarówno finansowe, jak i techniczne, umożliwiające im dalszy rozwój.

Pierwszy ze zwycięskich pomysłów dotyczy włączenia kryptowalut w system płac. Projekt ma na celu umożliwienie firmom kryptograficznym płacenie zleceniobiorcom za pomocą Sol, USDC, oraz USDT, z wykorzystaniem zintegrowanego strumienia płatności Zebec Pay.

Drugim zwycięskim projektem jest NFT Soul – platforma dla kolekcjonerów NFT, służąca do prezentowania swoich kolekcji oraz pobierania opłat za wystawę NFT. W projekcie wykorzystano zintegrowaną aplikację Zebec Pay SDK, umożliwiającą pobieranie opłat w Sol, USDC i USDT.

Trzecim laureatem jest projekt BOOK-D-Page, służący autorom do pobierania opłat od czytelników, na podstawie ilości przeczytanych stron.

Kolejny projekt, który otrzyma szansę na dalszy rozwój, to War: The Conquer. Gra historyczna typu P2E, której autorzy zamierzają wykorzystać Zebec Pay SDK, aby móc dystrybuować wśród użytkowników nagrody w czasie rzeczywistym.

Ostatnim zwycięskim projektem jest Zebec Music. Dzięki niemu artyści będą otrzymywać natychmiastową zapłatę za każdy strumień ich utworów muzycznych.

O Zebec

Zebec uruchomiono pod koniec ubiegłego roku. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu takich graczy jak Republic Capital, Shima Capital, Breyer Capital i kilku innych inwestorów kryptograficznych. W ostatnim czasie firma została pierwszym projektem na Solanie wchodzącym w skład programu Visa FinTech Fast Track. Jego misją jest wspieranie wschodzących startupów z obszarów takich jak płatności czy inwestycje cyfrowe.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters