Śledź nas na lub dołącz do naszego

Berliński start-up Gelato opracował nowy protokół przeznaczony do automatyzacji inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum. Kluczowym narzędziem projektu są boty, a nowa aplikacja odznacza się wysoką funkcjonalnością.

Boty w inteligentnych kontraktach

Sieć Ethereum dostarcza użytkownikom wielu ciekawych rozwiązań i propozycji, znacznie atrakcyjniejszych i korzystniejszych, aniżeli te oferowane przez tradycyjne instytucje finansowe.

Nowoczesne instrumenty sprzyjają nie tylko szybszemu i sprawniejszemu obrotowi funduszami, ale również zachowaniu większej kontroli nad nimi.

Aktywa w Ethereum zarządzane są przez inteligentne kontrakty, realizujące swoje funkcje wtedy, gdy zachodzą ku temu odpowiednie warunki.

Użytkownicy zaś, w prosty i szybki sposób podpisują swoje transakcje, wykorzystując w tym celu swoje klucze prywatne.

Co jednak, jeżeli ktoś nie zna klucza?

Otóż inteligentnymi kontraktami mogą operować również specjalne boty, które generują kod.

Są one zarządzane przez podmioty finansowe, przy czym potrafią w pełni wykorzystać potencjał inteligentnych kontraktów Ethereum.

Gelato Finance

Bazując za powyższej funkcjonalności, Gelato opracowało aplikację o nazwie Gelato Finance. Wykorzystano w niej grupę botów, dzięki którym użytkownicy mogą realizować operacje automatycznie, bazując przy tym na protokołach DeFi (Decentralized Finance).

Innymi słowy, każdemu z nich zostanie przydzielony osobisty bot, który będzie przeprowadzał transakcje w ich imieniu, automatyzując w ten sposób cały proces.

Funkcjonalność

Za jedną z głównych zalet Gelato Finance można uznać to, że aplikacja jest dostępna dla większości użytkowników – wystarczy jedynie posiadać konto na MetaMask.

Warto dodać, że zespół Gelato wciąż rozwija funkcjonalność swojego projektu – w planach jest m.in. poszerzenie go kolejne protokoły DeFi oraz poddanie kontroli bezpieczeństwa.

Obecnie platforma zapewnia grupę funkcji powiązanych z Kyber Network i Fulcrum, pozwalających m.in. na kupowanie i przekazywanie tokenów w określonych odstępach czasu bądź stopniowe ich gromadzenie.

Co ważne interfejs aplikacji jest bardzo prosty, wręcz intuicyjny. Skonfigurowanie osobistego bota nie trwa dłużej niż kilka minut.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters