Śledź nas na lub dołącz do naszego

Fast Private Jet, prywatna firma oferująca czarterowe loty odrzutowcami, ogłosiła niedawno, że przyjęła największą jak dotychczas płatność kryptowalutową za pojedynczy lot prywatnym samolotem odrzutowym. Transakcja została przeprowadzona za pośrednictwem platformy płatności kryptowalutowych BitPay.

Transakcja kryptowalutowa na ponad pół mln dolarów

Zgodnie z oficjalnymi doniesieniami Fast Private Jet, firma odnotowała niedawno pierwszą tak wysoką płatność, zrealizowaną za pośrednictwem kryptowaluty.

Transakcja opiewała na kwotę ponad pół miliona dolarów, a zrealizowana została za pośrednictwem platformy BitPay. Była zaś związana z usługą międzykontynentalnego przelotu prywatnym odrzutowcem o najdłuższym zasięgu lotów na świecie. Fast Private Jet jest firmą, która już od chwili swojego powstania celuje w innowacyjne rozwiązania.

Na przestrzeni ostatnich miesięcy przedsiębiorstwo przyjmowało już płatności w takich kryptowalutach jak Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum czy Ripple. Firma zdaje się doskonale rozumieć, że waluty wirtualne to coś więcej niż wyłącznie narzędzie inwestycji finansowych. Stanowią one bowiem alternatywę na tradycyjnych metod płatności, niezależnie na jak wielką kwotę opiewają.

Transakcje kryptograficzne opiewające na 2 miliony dolarów

W całym ubiegłym Fast Privete Jet zarobiło ponad 2 miliony dolarów na transakcjach zrealizowanych w kryptowalutach. Pośrednią przyczyną zwrotu ku takiej formie płatności był z pewnością wybuch pandemii COVID-19, wskutek której odwołano większą część zarówno krajowych, jak i międzynarodowych lotów.

Z tego powodu gwałtownie wzrosło zainteresowanie prywatnymi lotami. Lotnictwo biznesowe w dobie pandemii nabrało na znaczeniu, zaś kryptowaluty stają się coraz powszechniejszą metodą płatności – również i w tym sektorze. Zdaniem dyrektora generalnego Fast Privete Jet, to właśnie systemy płatności staną się kluczem do skutecznych i szybkich kanałów dystrybucji biznesowej. Podkreślił również, że ogromne znaczenie dla firmy ma zajęcie pierwszego miejsca w skali międzynarodowej pod względem ilości transakcji zrealizowanych z wykorzystaniem kryptowalut jako metody płatności za prywatne loty.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters