Śledź nas na lub dołącz do naszego

Ergo Hestia rozpoczęła projekt pilotażowy związany z nowa usługą, która stworzona została wespół z fintechem Billon. Nowe rozwiązanie oparte jest na technologii blockchain, a umożliwia ono szybkie przekazanie środków klientom, bez znajomości numerów ich konta bankowych.

Nowe rozwiązanie usprawni proces obsługi klientów

Ergo Hestia jest kolejną firmą, która zwróciła się w stronę technologii blockchain. We współpracy z fintechem Billon stworzyła narzędzie oparte na elektronicznym pieniądzu, zapewniające możliwość błyskawicznego przekazania klientom pieniędzy, bez konieczności znajomości ich kont bankowych. Z usługi takiej będą mogli skorzystać m.in. ci klienci, którzy wnioskują o zwrot składki za niewykorzystany okres ubezpieczenia po sprzedaży samochodu.

Przedstawiciele Ergo Hestii zapewniają, że cała aktywność wymagana od użytkownika, trwać będzie około jednej minuty. Nowe rozwiązanie pozwoli mu na szybkie podjęcie decyzji, gdzie mają trafić zwracane mu środki, a może tu wskazać na przykład rachunek płatniczy prowadzony w dowolnym banku.

Współpraca z Billon

Na razie nowa usługa znajduje się w fazie testów. Narzędzie, które zamierza wprowadzić Ergo Hestia bazuje na usłudze dostarczanej przez Billon Solutions, opartej z kolei na technologii blockchain.

Jest to póki co jedyna firma w Polsce, której udało się uzyskać licencję instytucji pieniądza elektronicznego, przyznawaną przez Komisję Nadzoru Finansowego. Rozwiązanie opracowanie przez Billon polega na tym, że cyfrowe złotówki zostają zarejestrowane w specjalnej, autorskiej technologii rozproszonego rejestru. Różni się ona od tradycyjnych systemów opartych na blockchain tym, że pozwala przeprowadzać transakcje z użyciem rzeczywistych walut, emitowanych przez banki centralne.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters