Śledź nas na lub dołącz do naszego

Do amerykańskiego Senatu trafił niedawno projekt ustawy ECASH (Electronic Currency and Secure Hardware). Umożliwiłaby ona wprowadzenie Electronic Currency Innovation Program (ECIP), opracowany w celu nadzorowania programów pilotażowych związanych z wprowadzeniem cyfrowego dolara amerykańskiego.

Cyfrowy dolar w fazie testów

W amerykańskim Kongresie zaprezentowany został projekt ustawy związanej z zastosowaniem cyfrowej waluty. Wejście w życie ustawy ECASH obligowałoby amerykański rząd do przeprowadzenia testów na temat emisji cyfrowego dolara. Wizja, która jak dotąd zdawała się wyłącznie tematem publicznej debaty, zaczyna się urzeczywistniać. Nowa ustawa to pierwszy realny krok, w stronę testowania pierwszej wersji dolara cyfrowego.

Nowe regulacje w sprawie zasobów cyfrowych

Ustawa ECASH podpisana została przez Stephena F. Lyncha, kongresmena z Massachusetts, który rekomenduje przeprowadzenie programu pilotażowego w taki sposób, aby cyfrowy dolar funkcjonował jak tradycyjna gotówka. Nowe przepisy mogą znacząco przyczynić się nie tylko do zwiększania integracji finansowej i bezpieczeństwa konsumentów, lecz również do rozwoju i regulacji obszaru zasobów cyfrowych.

Lynch podkreśla również, że w obliczu dynamicznie dokonującego się rozwoju technologii cyfrowych, mając dodatkowo na względzie, że większość państw na świecie wprowadziła już jakąś formę państwowej waluty cyfrowej, Stany Zjednoczone nie mogą sobie pozwolić, aby pozostać w tyle na tym polu.

Stany Zjednoczone gotowe na cyfrową rewolucję

Projekt ustawy jest w pełni zgodny z zarządzeniem wydanym w lutym przez amerykańskiego prezydenta, Joe Bidena. Zgodnie z jego treścią, instytucje rządowe zobligowane zostały do dokonania dokładnej analizy następstw związanych z potencjalnym wprowadzeniem cyfrowego dolara.

Stany Zjednoczone dokładają wszelkich starań, aby odpowiednio przygotować się na rewolucję cyfrową, której nie jesteśmy w stanie uniknąć. Tym bardziej, że podobne wysiłki podejmują takie potęgi jak Rosja oraz Chiny, dążące do niezależności od dolara amerykańskiego. Zwrot w stronę innowacyjnych rozwiązań ma również zapewnić sprawiedliwość ekonomiczną, aby społeczności o niższych dochodach miały szansę na poprawę swojej sytuacji materialnej.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters