Śledź nas na lub dołącz do naszego

W Polsce istnieje kilka platform służących dystrybucji danych cyfrowych gier, takich jak choćby GOG, Kinguin, czy G2A. Niektóre krytykowane są jednak za sprzedaż kluczy osobom nieuczciwym i za brak możliwości ich weryfikacji.

Different Platform

Dlatego też Grzegorz Szabla i Bartłomiej Skarbiński zdecydowali się na stworzenie nowej platformy gamingowej umożliwiającej kontakt w środowisku. Będzie to DifferentPlatform.com, czyli platforma odsprzedaży gier.

Do tej pory pozyskali na ten cel 1,5 mln zł i planują, że już w drugiej połowie tego roku nowa platforma rozpocznie swoją działalność.  Planują wprowadzenie na platformę największych wydawców i influencerów. Trwają już rozmowy z ponad 300 podmiotami.

Different Platform będzie łączyła graczy, producentów i wydawców gier oraz liderów opinii. W planach jest wprowadzenie nowych usług, między innymi możliwości odsprzedania przez gracza używanej wersji cyfrowej gry. Będzie to możliwe za zgodą wydawcy gry, który otrzyma część zysku z takiej transakcji.

Liderzy opinii będą ściśle współpracować z platformą polecając konkretne gry, cieszące się ich największym uznaniem, za co otrzymywać będą wynagrodzenie.

Potrzebne jest też stworzenie baz danych przechowujących informacje o przeszłości danego klucza. Z pomocą przychodzi tu technologia blockchain, który zapewni transparentność informacji o pochodzeniu klucza i jawność transakcji przebiegających tradycyjnie w złotówkach lub dolarach. Nie będzie już mowy o pozyskiwaniu informacji z kradzionych numerów kart kredytowych. Możliwe będzie także wsparcie twórców gier w ramach crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters