Śledź nas na lub dołącz do naszego

System płatności za pośrednictwem kryptowalut staje się coraz bardziej powszechny w wielu krajach. Do grupy tej dołączyła ostatnimi czasy również Wenezuela, na terenie której szczególną popularnością cieszy się kryptowaluta Dash.

Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest hiperinflacją, z którą zmagają się wenezuelskie władze. Ważnym krokiem w stronę kryptopłatności było rozpoczęcie przyjmowania płatności w kryptowalucie Dash przez funkcjonującą na terenie Wenezueli amerykańską sieć restauracji KFC.

Docelowo płatność kryptowalutą Dash możliwa będzie w 25 lokalach. Przedsięwzięcie doszło do skutku dzięki współpracy wenezuelskiej filii KFC ze współzałożycielem platformy, Alejandro Echeverrią, która to współpraca przeobraziła się w ścisłe partnerstwo. Stanowi ono bardzo ważny krok w stronę upowszechnienia się na terenie Wenezueli płatności kryptowalutą Dash.

Sam Echeverria jest zdania, że mieszkańcy kraju coraz chętniej wykorzystują platformę do realizacji codziennych transakcji, gdyż jest to rozwiązanie wysoce funkcjonalne, a jednocześnie proste w obsłudze. Kryptopłatności na terenie Wenezueli można od dłuższego czasu realizować w wielu sklepach, jednak w większości przypadków były to do tej pory małe, rodzinne przedsiębiorstwa.

Wdrożenie płatności za pośrednictwem kryptowaluty Dash przez amerykańskiego giganta stanowi zatem dla Wenezueli przełom na tym polu.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters