Śledź nas na lub dołącz do naszego

Prowadząca giełdę we Frankfurcie spółka Deutsche Börse nabyła niedawno większościowy pakiet udziałów w Crypto Finance. W ofercie tej szwajcarskiej firmy znajdują się produkty kryptograficzne, takie jak regulowane przez FINMA fundusze inwestycyjne. W ten sposób giełda otworzyła się na kryptowaluty.

Deutsche Börse i Crypto Finance – nawiązanie współpracy

Choć decyzja o nawiązaniu współpracy pomiędzy Deutsche Börse i Crypto Finance zapadła już w czerwcu, to umowa sfinalizowana została dopiero w połowie grudnia. Kooperacja ta, zgodnie z oficjalnym komunikatem, ukierunkowana jest na stworzenie niezależnego i w pełni przejrzystego ekosystemu, dedykowanego zasobom cyfrowym. Wszystko to odbywać ma się zgodnie z normami europejskimi.

Podjęty krok umożliwił Deutsche Börse zapewnienie swoim klientom możliwości inwestycji w kryptowaluty. Natomiast Crypto Finance pozyska dostęp do sieci klientów Deutsche Börse, dzięki czemu grupa zyska nowe możliwości rozwoju.

Zmiany z zarządzie Crypto Finance

Po nabyciu przez Deutsche Börse większościowego pakietu udziałów w Crypto Finance, dotychczasowy prezes zarządu i współzałożyciel grupy, Tobias Reichmuth, ustąpił ze stanowiska. Jego miejsce zajął Eric Leupold, związany z Deutsche Börse. W zarządzie pozostał jednak drugi ze współzałożycieli, Jan Brzezek. Jego zdaniem coraz więcej instytucji finansowych jest zainteresowanych inwestycjami w aktywa cyfrowe, w związku z czym szukają godnych zaufania partnerów.

Z kolei Eric Leupold przekonywał w jednej ze swoich publicznych wypowiedzi, że za sprawą fachowej wiedzy i doświadczenia Crypto Finance, a także dzięki opracowanym przez firmę technologiom, instytucje finansowe oraz inwestorzy będą mieli zapewnione bezpieczne wejście na rynek aktywów cyfrowych. Jednocześnie Crypto Finance zachowa swoją niezależność, obsługując swoje grono klientów, do którego należą banki, właściciele aktywów, firmy fintech, a także pośrednicy finansowi.

Kooperacja rynków krypto z rynkami tradycyjnymi

Przejęcie Crypto Finance przez Deutsche Börse można potraktować jako dowód na to, że inwestorzy instytucjonalni odgrywają coraz bardziej znaczącą rolę na rynku kryptowalut. Co ważne, w tym przypadku próba wejścia na niego odbyła się poprzez wykorzystanie tradycyjnych finansów.

Wiele wskazuje na to, że rynek kryptowalut oraz rynek tradycyjnych finansów muszą nauczyć się wspólnie funkcjonować. Deutsche Börse bardzo dobrze zdaje sobie z tego faktu sprawę. Dlatego spółka ta postanowiła przejąć pakiet udziałów w grupie, która oferuje instrumenty finansowe w kryptowalutach, analogiczne do instrumentów standardowych. Nie można wykluczyć, że w najbliższej przyszłości podejmowanych będzie więcej podobnych działań, a kryptowaluty staną się powszechnie dostępnym narzędziem inwestycyjnym.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters