Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain ma do zaoferowania cały szereg możliwości, które znajdują zastosowanie w wielu różnych obszarach. Dzięki jej nowoczesnym funkcjom, możliwe jest przeprowadzanie transakcji nie tylko szybko i sprawnie, ale i bezpiecznie. Dlatego rozwiązanie to staje się coraz powszechniejsze w sektorze handlu. Jedną z platform, która wykorzystuje blockchain właśnie na tym polu, jest Blockeras.

Handel elektroniczny – nowe wyzwania

W dobie pandemii COVID-19, handel elektroniczny nabrał szczególnego znaczenia z uwagi na wprowadzane ograniczenia i zamknięcia wielu sklepów stacjonarnych oraz punktów usługowych. Jednocześnie jeszcze większym problemem stało się bezpieczeństwo transakcji.

Skutecznym jego rozwiązaniem okazuje się technologia blockchain. To właśnie ona zainspirowała Cesare’a Florio do stworzenia nowego projektu, który może doprowadzić do rewolucji w obszarze handlu elektronicznego.

Idea Florio opiera się na rozwiązaniu, jakim jest barter, czyli wymiana towarów pomiędzy firmami. Jest to metoda skuteczna i wygodna, umożliwiająca firmom płacenie za powierzchnię reklamową swoimi produktami.

Barter na blockchainie

Barter to rozwiązanie, które już od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Za sprawą platformy Blockeras wchodzi ono w nową przestrzeń – przestrzeń technologii blockchain. Florio, tworząc swój projekt, kierował się wizją stworzenia takiej opcji handlowej, która pomoże klientom w oszczędzaniu podczas robienia zakupów. Jego platforma tworzy swego rodzaju ekosystem, w którym klient i sprzedawca jednoczą się, aby móc osiągnąć dla siebie jak największe korzyści.

Blockeras łączy w sobie rozwiązania oparte na barterze, ze standardowymi rozwiązaniami komercyjnymi. W przeciwieństwie do klasycznych transakcji barterowych, platforma nie rekompensuje kredytów komercyjnych, wypłacając jednocześnie nabywcom na zasadzie bezzwrotnej tokeny BLK. Nabywający je indywidualni użytkownicy, będą mogli dokonywać nimi płatności.

Korzyści

Sprzedawcy, którzy zdecydują się korzystać z Blockeras, będą mogli czerpać z tego rozwiązania podwójne korzyści. Platforma otwiera bowiem przed nimi szansę na zwiększenie swoich obrotów oraz pozyskanie nowych klientów, a dodatkowo zyskują możliwość nabywania tokenów na drodze wymiany towarów. Konsumenci zaś będą mogli zaoszczędzić na robionych przez siebie zakupach.

Sprzedawcom zapewniona zostanie także możliwość wystawiania elektronicznych dowodów sprzedaży w EURO, przy jednoczesnym uwzględnianiu w swoich przychodach wpływów w tokenach BLK. Platforma zgodnie z planem, ma zostać uruchomiona jesienią tego roku.

4.8/5 - (11 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters