Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma JP Morgan ogłosiła niedawno uruchomienie nowej, hybrydowej platformy blockchain o nazwie Kadena, która ma docelowo usprawnić przebieg całego procesu inwestycyjnego.

Zwrot w stronę tego typu rozwiązań można uznać za przejaw rosnącego zapotrzebowania na nie, a sama Kadena wywoła dość duże poruszenie, czego dowodzi chociażby ilość doniesień medialnych na jej temat.

Korzyści

Kadena jest nową, hybrydową platformą blockchain, uruchomioną przez JP Morgan.

Głównym założeniem projektu jest usprawnienie łączenia publicznych oraz prywatnych łańcuchów bloków, co ma szczególne znaczenie dla firm z branży finansowej.

Rozwiązanie to umożliwi bowiem lepszą kontrolę przepływu informacji na temat realizowanych transakcji.

Blockchain Kadena zapewnia też większą ochronę danych, które mogą być udostępniane tylko niektórym użytkownikom, przy jednoczesnym zarejestrowaniu transakcji w publicznym łańcuchu bloków.

Takie rozwiązanie pozwala korzystać z osiągów technologii blockchain, bez ryzyka wycieku danych klienta.

Programiści odpowiedzialni za realizacje projektu, w oficjalnym komunikacie medialnym, wskazywali również na potrzebę poprawy szybkości, skalowalności oraz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa.

Realizując powyższe funkcje, Blockchain Kadena zapewnia swoim użytkownikom dodatkową funkcjonalność. Platforma jest w stanie przetworzyć 750 transakcji na sekundę, podczas gdy Bitcoin, realizuje ich mniej więcej 7 na sekundę.

Miesiące testów

Platforma Kadena była testowana już od wielu miesięcy jako projekt o nazwie Chainweb.

Oficjalne rozpoczęcie fazy testów Beta miało miejsce w listopadzie zeszłego roku. Testy wypadły pozytywne, a nazwę platformy zmieniono oficjalnie na Kadena.

Nie tylko blockchain

Kadena to nie tylko publiczny blockchain, lecz również prywatna sieć, która nosi nazwę Kadena Kuro, a głównym celem stworzenia takiego narzędzia, była ochrona poufnych danych.

Początkowo sieć miała nosić nazwę ScalableBFT, jednak ostatecznie zmieniono ją pod kątem marketingowej spójności całego projektu.

Pozostałe usprawnienia

Kolejną zaletą nowego rozwiązania uproszczony proces wydobywania tokenów. Token KDA jest obecnie znacznie łatwiej wydobyć, niż standardowe tokeny Proof-of- Work, do których należny m.in. Bitcoin.

Zobacz również: Proof of Stake (PoS) – Jak kopać i ile zarobię?

Integralną częścią ekosystemu Kadena jest również inteligentny portfel kontraktowy Chainweaver. Jest to aplikacja typu open source, zapewniająca użytkownikom bezproblemowy obrót tokenami.

Perspektywy na przyszłość

Na razie trudno jest jeszcze przesądzać o sukcesie lub porażce Kadeny.

Hybrydowe łańcuchy bloków są innowacyjnym rozwiązaniem, którego testowanie tak naprawdę dopiero się rozpoczyna, wobec czego potrzeba jeszcze trochę czasu, aby przewidzieć wszelkie realne szanse i zagrożenia.

Nie mniej jednak Kadena już na starcie przyciągnęła uwagę uznanych firm inwestycyjnych, takich jak na przykład Devonshire Investments.

 

4.3/5 - (20 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters