Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain znajduje obecnie zastosowanie w wielu obszarach, stając się jednocześnie przedmiotem różnych projektów badawczych. Efektem jednego z nich jest raport zatytułowany The Trust Machine: Blockchain in Nuclear Disarmament and Arms Control Verification – owoc badań przeprowadzonych przez King’s College London, jeden z najbardziej prestiżowych uniwersytetów brytyjskich.

Raport z badań King’s College London

Uniwersytet King’s College London przeprowadził w ostatnim czasie badania dotyczące zastosowania technologii blockchain, w których skoncentrowano się również na energii jądrowej. Ich wyniki przedstawiono w raporcie opublikowanym pod nazwą The Trust Machine: Blockchain in Nuclear Disarmament and Arms Control Verification, sfinansowanym przez John D. and Catherine T. MacArthur Foundation. Jest to już kolejny raz, gdy fundacja przeznacza środki na badania zagadnień związanych z energetyką jądrową. Raport stanowi również doskonałe źródło wiedzy dla laików, którzy o technologii blockchain nie wiedzą nic, albo wiedzą niewiele.

Blockchain a energia jądrowa

W raporcie The Trust Machine wiele miejsca poświęcono zaletom technologii blockchain, zarówno w kontekście bezpieczeństwa, jak i wydajności, również w odniesieniu do energii jądrowej. Omówiono w nim konkretne przypadki zastosowania łańcuchów bloków, a właściwie DLT, celem zabezpieczenia danych związanych z energią jądrową, dotyczących m.in. całkowitej ilości surowców, ich zastosowania oraz zużycia materiału. Rozwiązanie jakim jest DLT zdaje się mieć szczególne znaczenie jeżeli chodzi o energię jądrową, jako że zapisywane informacje stanowią w jej przypadku dane większej wagi. Dlatego też umieszczanie ich w publicznym łańcuchu bloków, dostępnym dla wszystkich, może budzić spore wątpliwości.

Ochrona danych

Należyta ochrona danych, które udostępniane są wyłącznie wąskiej grupie odbiorców, w kontekście bezpieczeństwa jawi się jako wysoce korzystne rozwiązanie. Pozwala bowiem śledzić odpady jądrowe oraz namierzać ich lokalizację. Należy jednak pamiętać, że ochrona najwrażliwszych danych musi być zapewniana wyłącznie przez sprawdzone, bezpieczne narzędzia. Warto byłoby wziąć pod uwagę również opcję przechowania danych na specjalnych platformach, które byłyby dostępne wyłącznie dla uprawnionych osób. Stanowi to alternatywę dla stron logowania, obarczonych ryzykiem zhakowania.

Ponadto osobom zainteresowanych problematyką wdrażania technologii blockchain w sektorze jądrowym, autorzy raportu zarekomendowali przyłączenie się do projektu „Quad Initiative”. Zrzeszonych jest w nim już kilka krajów, interesujących się tą kwestią.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters