Śledź nas na lub dołącz do naszego

Austriacki fintech Bitpanda zamierza zainwestować 10 mln euro w platformę Blockchain Research & Developmnet Hub. Swój plan chce zrealizować na przestrzeni dwóch najbliższych lat.

Nowy projekt Bitpanda – Blockchain Research & Developmnet Hub opracuje nowoczesne rozwiązania oparte na technologii blockchain

Bitpanda to europejska cyfrowa platforma inwestycyjna stacjonująca w Wiedniu. W ostatnim czasie ogłosiła uruchomienie Blockchain Research & Developmnet Hub. Projekt ukierunkowany jest na tworzenie nowych rozwiązań opartych na technologii blockchain. Jednocześnie wiedeński fintech zamierza w ten sposób umocnić swoją pozycję lidera w tym obszarze.

Zgodnie z założeniem Bitpanda – Blockchain Research & Development Hub ma zatrudniać najlepszych ekspertów wyspecjalizowanych w rozwiązaniach opartych na blockchainie. Do końca bieżącego roku firma zamierza rozpocząć współpracę z 30 programistami.

Wielomilionowa inwestycja

Poza zatrudnieniem światowej klasy ekspertów, Bitpanda zamierza zainwestować 10 mln euro w Blockchain Research & Development Hub, co zgodnie z planem ma zostać zrealizowane na przestrzeni dwóch najbliższych lar. Powstające centrum ma skupić się na tworzeniu innowacyjnej platformy inwestycyjnej, która czerpać będzie z technologii blockchain.

Blockchain – technologia przyszłości

Jak podkreślił w jednej ze swoich wypowiedzi Christian Trummer, dyrektor ds. technologii Bitpandy, „technologia blockchain ma potencjał, aby zmienić sposób życia ludzi”. Dodał również, że organizacje na całym świecie pracują nad jej rozwojem, dzięki czemu obserwujemy jej szybko postępującą adopcję. Wierząc, że blockchain stanowi technologię przyszłości, Bitpanda koncentruje swoje działania wokół promowania wykorzystywania jej w jak najszerszym zakresie w codziennym życiu. Lukas Enzersdorfer – Konrad, zatrudniony w Bitpandzie na stanowisku dyrektora ds. rozwoju, dodaje z kolei, że podstawą działalności firmy jest innowacja. Wymaga tego bowiem pozycja lidera, zobowiązująca do przyszłościowego myślenia oraz zatrudniania najlepiej wykwalifikowanych specjalistów.

5/5 - (7 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters