Śledź nas na lub dołącz do naszego

W Japonii wystartowała nowa platforma służąca do handlu kryptowalutami, która uzyskała pełną zgodność regulacyjną. Bitmax, bo o niej mowa, została uruchomiona przez japońską aplikację LINE, służącą do przesyłania wiadomości i cieszącą się największą popularnością w kraju.

Bitmax wchodzi na rynek

Bitmax, platforma handlu kryptowalutami należąca do spółki Line Corporation (a dokładnie do podległej Line Corporation – LVC Corporation), obsługującej największą w Japonii, bezpłatną aplikację służącą do natychmiastowej komunikacji za pośrednictwem urządzeń elektronicznych LINE, uzyskała od krajowej agencji usług finansowych (FSA) licencję biznesową na kryptowaluty.

Po zdobyciu tej akceptacji, giełda Bitmax uruchomiła swoją działalność.

Początkowa oferta handlowa obejmuje następujące kryptowaluty: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) oraz Ripple (XRP).

Obsługa platformy za pośrednictwem aplikacji LINE

Dostęp do platformy Bitmax możliwy jest za pośrednictwem aplikacji LINE, z której każdego dnia korzystają miliony Japończyków.

Jest ona kompatybilna z usługą LINE Pay Service, zapewniającą szybkie wpłaty i wypłaty w jenach.

Giełda jest również otwarta dla klientów, którzy zamierzają realizować transakcje opiewające na mniejsze kwoty, poniżej 1000 jenów.

Bitmax to nie Bitbox

Giełdy Bitmax nie należy mylić z inną, globalną giełdą o nazwie Bitbox, stacjonującej w Singapurze, a także uruchomioną przez LINE.

Nie jest ona jednak dostępna dla japońskich inwestorów z uwagi na brak japońskiej licencji obowiązującej wymianę kryptowalutową.

Ekosystem LINE

LINE opracowało w zeszłym roku własną kryptowalutę Link oraz sieć blockchain o nazwie LINK Chain.

Dystrybutorem tokena, a jednocześnie główną giełdą sieci, stał się wspomniany Bitbox.

Na łańcuchach bloków bazują również zdecentralizowane aplikacje wykorzystywane w komunikatorze LINE.

Natomiast w czerwcu tego roku, sekcja usług finansowych LINE, działająca pod nazwą Line Pay Corporation, podjęła współpracę z firmą VISA, wiodącym dostawcą usług płatniczych.

Partnerstwo to ukierunkowane jest na wypracowanie nowych rozwiązań związanych z technologią blockchain oraz płatnościami realizowanymi drogą elektroniczną.

 

 

5/5 - (1 vote)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters