Śledź nas na lub dołącz do naszego

Płatności bitcoinem wciąż budzą wiele kontrowersji i obaw. Dlatego też opracowywanych zostało wiele systemów zwiększających ich bezpieczeństwo, a jednym z nich jest Bitcoin escrow.

Czy jest Bitcoin escrow?

System Bitcoin escrow. powstał po to, aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa płatności realizowanych Bitcoinem. Stanowi on swego rodzaju filtr bezpieczeństwa stron internetowych, chroniący użytkowników przed różnego rodzaju oszustwami internetowymi.

Narzędzie to działa na zasadzie łącznika pomiędzy poszczególnymi stronami, który ma za zadanie przeprowadzenie transakcji płatności, realizowanej za pośrednictwem Bitcoina.

Umożliwia ona zablokowanie bądź zamrożenie środków, do momentu w którym spełnione zostaną warunki sprzedaży w sposób satysfakcjonujący obie strony uczestniczące w transakcji.

Jak działa Bitcoin escrow w praktyce?

Warto zatem przyjrzeć się jak zastosowanie Bitcoin escrow sprawdza się w praktyce. Gdy użytkownik chce nabyć dany produkt lub usługę płacąc Bitcoinem, kwota BTC uiszczona za zakup zostaje zablokowana aż do chwili, w której przedmiot transakcji nie tylko trafi do kupującego, ale i okaże się on zgodny z jego oczekiwaniami.

Bitcoin escrow bardzo dobrze sprawdza się na przykład wówczas, gdy klient nie posiada zbyt wielu informacji na temat sprzedawcy.

Mechanizm działania

Korzystający z Bitcoin escrow użytkownik nie wysyła BTC bezpośrednio do sprzedawcy, a na specjalny adres escrow. Ten może zweryfikować czy środki zostały wpłacone, jednak zostają one zablokowane do momentu, aż klient nie otrzyma zgodnego z umową towaru.

Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego systemu.

W przypadku sporu na linii konsument – sprzedawca, Bitcoin escrow zapewnia bowiem arbitra rozstrzygającego czy kupującemu należy się zwrot, czy też powinna zostać dokonana płatność na rzecz podmiotu sprzedającego. Jest to system analogiczny do systemu wykorzystywanego w przypadku PayPal, mający zastosowanie przy kryptowalutach. Stosuje go obecnie już kilka platform kryptograficznych, w tym m.in. LocalBitcoin.

4.5/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters