Śledź nas na lub dołącz do naszego

Nie czekając na działania ze strony rządu, władze argentyńskiej prowincji Kordoba same podjęły decyzję o wprowadzeniu lokalnego podatku od obrotu kryptowalutami. Nowe przepisy nie zostały jednak przyjęte zbyt entuzjastycznie.

Władze Kordoby nakładają podatek na kryptowaluty

Zgodnie z ostatnimi doniesieniami, władze położonej w centralnej części Argentyny prowincji Kordoba, przegłosowały przyjęcie ustawy dotyczącej zasad opodatkowania działalności związanej z obrotem kryptowalutami.

Nowe przepisy zakładają nałożenie stawki od 4 od 6,5% od dochodu brutto dla każdej transakcji z wykorzystaniem walut cyfrowych. Podatkiem objęte będą wszystkie podmioty nimi obracające, zarówno indywidualni handlowcy, giełdy, jak i brokerzy kryptowalutowi.

Natomiast wszyscy ci, zarówno osoby fizyczne, jak i firmy, którzy przyjmują płatności w walucie cyfrowej, zobowiązani będą uiścić podatek wynoszący 0,25% tego przychodu. Niewykluczone, że podobne zasady już wkrótce wprowadzone zostaną także w innych regionach kraju.

Nowe przepisy, które niebawem wejdą w życie, nie są pierwszą inicjatywą podatkową wdrożoną przez władze Kordoby. Przypomnijmy bowiem, że 2017 roku w prowincji tej nałożono 15-procentowy, zryczałtowany podatek od rocznych przychodów związanych z obrotem kryptowalutami.

Środowisko kryptowalutowe zaniepokojone

Wprowadzone przez władze Kordoby przepisy podatkowe nie budzą zbyt dużego entuzjazmu wśród branżowych ekspertów. Ich zdaniem, wdrożenie w życie nowych regulacji nie tylko będzie bardzo trudnie, ale zniechęci młodych przedsiębiorców do prowadzenia swoich biznesów na terenie prowincji. Co za tym idzie, zmaleć może również liczba inwestycji w tym sektorze, a same kryptowaluty mogą stać przedmiotem obrotu w tzw. szarej strefie. Specjaliści podatkowi zwracają ponadto uwagę na jedną istotną rozbieżność. Otóż w nowych przepisach ustanowionych przez władze Kordoby mówi się o „zasobach cyfrowych”, nie wprowadzając rozróżnienia na krypotwaluty, security tokens czy stablecoiny. Tymczasem są to zupełnie różne zasoby, których nie należy traktować jako tożsame ze sobą.

4.1/5 - (7 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters