Śledź nas na lub dołącz do naszego

Już wkrótce uruchomione zostaną nowe usługi powiernicze dla obszaru security tokens. Będzie to owoc partnerstwa area2invest z firmą Finoa, bazującego na innowacyjnych rozwiązaniach finansowych. Współpraca ukierunkowana jest m.in. na pełną automatyzację usług inwestycyjnych.

Bezpieczeństwo

Area2invest i Finoa nawiązały współpracę, której przedmiotem jest przechowywanie security tokens. Dzięki stworzonemu przez Finoę rozwiązaniu o nazwie Crypto Custody, nowy projekt gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa opierające się na modułach HSM.

Podczas pierwszego etapu inwestorzy otrzymają możliwość otworzenia portfela Finoa na area2invest, który dedykowany będzie wybranym tokenom w trakcie przebiegu procesu subskrypcji.

Automatyzacja usług

Docelowo użytkownicy area2invest będą mogli otwierać portfele Finoa i realizować wszystkie operacje w sposób w pełni zautomatyzowany, co uczyni cały proces zarządzania znacznie prostszym i przystępnym. Inwestorzy już teraz mogą śledzić swoje aktywa albo bezpośrednio na platformie area2invest, albo na swoim koncie Finoa.

Połączenie sił obu firm, dysponujących odpowiednim zapleczem oraz specjalistyczną wiedzą, ukierunkowane jest na na wykształcenie nowych metod inwestycyjnych. Ich przedstawiciele nie kryją swojego entuzjazmu z nawiązanej współpracy, która ich zdaniem może przynieść szereg korzyści, a także innowacyjnych rozwiązań szerokiej grupie inwestorów.

Finoa i area2invest

Finoa jest firmą powierniczą, obsługującą inwestorów aktywów cyfrowych. Została założona w 2018 roku, a jej siedziba znajduje się obecnie w Berlinie.

Funkcjonuje jako w pełni zgodny regulacyjnie, wykwalifikowany depozytariusz aktywów kryptograficznych. Zapewnia swoim użytkownikom w pełni bezpieczne obracanie zasobami kryptograficznymi oraz dostęp do ekosystemu zdecentralizowanych finansów.

Natomiast area2invest jest pierwszym europejskim rynkiem obrotu papierami wartościowymi oraz tokenami, otwartym zarówno dla osób prawnych i fizycznych, inwestorów profesjonalnych i amatorów oraz inwestorów operujących różnymi klasami aktywów.

Użytkownicy platformy zyskują dostęp do szerokiej grupy produktów finansowych, w które mogą bezpłatnie inwestować, wykorzystując cyfrową technologię. Emitenci mogą zaś za pośrednictwem area2invest korzystać z kompleksowych rozwiązań, obejmujących wszystkie niezbędne procesy – od tokenizacji po dystrybucję.

 

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters