Śledź nas na lub dołącz do naszego

Allegro, będące wiodącą platformą e-commerce w Polsce, zwróciło się w stronę technologii blockchain. Firma wprowadziła usługę trwałego nośnika, która jest dostarczana przez Krajową Izbę Rozliczeniową (KIR). Tego typu nośnik po raz pierwszy został zastosowany w handlu internetowym.

Nośnik od KIR oparty na technologii blockchain

Grupa Allegro wprowadziła niedawno usługę trwałego nośnika, której dostarczycielem jest Krajowa Izba Rozliczeniowa. Jest to rozwiązanie oparte na technologii blockchain oraz macierzy WORM, które znalazło zastosowanie w komunikacji dotyczącej zmian wprowadzanych w regulaminie platformy, a także podczas przechowywania kolejnych jego wersji. Dzięki niemu klienci mogą liczyć na ich niezmienność i niezaprzeczalność. Dokumenty będą udostępniane w technologii WORM.

Ponadto platforma zastosowała dodatkowe wzmocnienie, jakim są skróty typu hash, bazujące na technikach kryptograficznych i przechowywane w sieci blockchain. Tworzą one odrębne identyfikatory dla każdego zapisanego dokumentu, umożliwiając jednocześnie weryfikację jego autentyczności oraz integralności. Dzięki temu użytkownicy mają zapewniony dostęp do dokumentów o każdej porze dnia i nocy, a także wysoki poziom bezpieczeństwa.

Gwarancja wygody i bezpieczeństwa

Jak przekonuje Dominik Falandysz reprezentujący grupę Allegro, trwały nośnik od KIR zapewni klientom większą wygodę i wyższy poziom bezpieczeństwa. Co ważne, użytkownicy nie będą już otrzymywać w wiadomościach mailowych obszernych załączników, bowiem nowe wersje regulaminu będą dostępne pod dostarczonym linkiem.

Z kolei przedstawiciel KIR, Robert Trętowski podkreśla, że dzięki technologii blockchain oraz macierzy WORM, powstał unikalny system na skalę europejską, który może znaleźć zastosowanie w każdym sektorze gospodarki. Co ważne, nośnik jest zgodny z wymogami regulacyjnymi, w tym z rozporządzeniem RODO.

O Allegro

Allegro to największa platforma zakupów internetowych w Polsce, a jednocześnie najbardziej rozpoznawalna marka sektora e-commerce. Firma należy też do grupy 10 największych portali zakupowych na świecie. Sprzedaż na platformie prowadzą w przeważającej większości firmy działające w oparciu o formułę biznes-klient.

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters