Śledź nas na lub dołącz do naszego

Brian Chesky, dyrektor generalny i współzałożyciel platformy Airbnb, ujawnił niedawno, że firma rozważa wprowadzenie płatności w kryptowalutach. Może do tego dojść jeszcze w tym roku. Taka sugestia wyszła od samych użytkowników, którzy chcieliby w ten sposób regulować należności za rezerwacje.

Dyrektor generalny Airbnb zainicjował w social mediach dyskusję na temat nowych funkcjonalności platformy

Jakiś czas temu, Brian Chesky rozpoczął w mediach społecznościowych dyskusję na temat tego, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone na platformie w nadchodzącym roku. Okazuje się, że tym czego najbardziej chcieliby użytkownicy serwisu, jest wprowadzenie płatności w kryptowalutach.

Wpis współzałożyciela Airbnb otrzymał ponad 4 tys. odpowiedzi, dlatego Chesky opublikował kolejny, w którym zebrał sześć najczęściej powtarzających się sugestii. Na pierwszym miejscu znalazło się wprowadzenie płatności kryptowalutowych. Niewykluczone zatem, że zostaną one zaakceptowane przez platformę jeszcze w tym roku. Sam Chesky ujawnił, że firma ma już nawet swoją koncepcję w tym obszarze.

Platforma Airbnb coraz bliższa płatności w kryptowalutach

To nie pierwszy raz, kiedy CEO Airbnb wspomina o nowej metodzie płatności. Już w wywiadzie udzielonym na początku 2021 roku dla Fox Business, Chesky wspominał, że użytkownicy platformy chcieliby móc dokonywać płatności w kryptowalutach.

Póki co nie wiadomo jeszcze dokładnie, kiedy Airbnb uruchomi nową metodę płatności kryptowalutowych. A to oznacza, że na ten moment jedyną dostępną opcją płacenia tą drogą, są karty podarunkowe Bitrefill, wprowadzone w 2019 roku.
Warto wspomnieć, że przestrzenią kryptowalut interesuje się również drugi współzałożyciel Airbnb, Nathan Blecharczyk. W 2018 roku dokonał on inwestycji w platformę służącą do handlu nimi o nazwie SFOX.

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters