Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma AiBlockchian (AiB) zajmująca się rozwiązaniami blockchain opartymi na sztucznej inteligencji otrzymała patent amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) na prywatne łańcuchy bloków. Do grona jej klientów należy szerokie grono firm, wśród których znajdują się giełdy finansowe, szpitale, przedsiębiorstwa medialne, a także platformy łańcucha dostaw.

Nowa wizja technologii blockchain

Wydany na początku marca tego roku patent USPTO dla AiBlockchian otrzymał numer 10579 974, a jego pełna nazwa brzmi: „Systems, Methods, and Program Products for a Distributed Digital Asset Network with Rapid Transaction Settlements”.

Dotyczy on technologii pozwalającym prywatnym łańcuchom bloków na szybką realizację transakcji związanych z zasobami cyfrowymi. Projekt AiB uznany został za innowacyjny, a obszary jego zastosowania obejmują: tożsamość cyfrową, cyberbezpieczeństwo, dane osobowe mające zastosowanie w usługach finansowych, giełdy finansowe, służbę zdrowia, nieruchomości, łańcuchy dostaw oraz sprzedaż detaliczną, a także prawo cyfrowe.

Wraz z rozwojem technologii blockchain, zaczęło pojawiać się coraz więcej wątpliwości związanych m.in. z szybkością transakcji, zużyciem danych oraz kosztami związanymi z cyklem życia.

AiBlockchain pomaga w rozwiązywaniu tych problemów za sprawą opatentowanych technologii bazujących na bezpiecznych usługach chmurowych Amazon AWS.

Firma wdrożyła dokładnie dopracowanie, unikatowe projekty architektoniczne, dedykowane produktom technologicznym. Co więcej proponowane przez nią rozwiązania reprezentują niespotykane dotychczas podejście do bezpieczeństwa, szyfrowania, tempa realizacji transakcji oraz serwisu klienta.

Korzyści dla służby zdrowia – Kafka blockchain

AiBlockchain opracowała zgodną regulacyjnie platformę płatności, z której korzystać mogą placówki służby zdrowia celem opłacania lekarzy. Wiele z nich czyni to obecnie na drodze mechanizmu kompensacyjnego, określanego umowami o jednostkach wartości względnej (RVU), które mogą mieć złożony charakter.

Choć organizacje medyczne wykorzystują formuły bazujące na RVU, to należy mieć na uwadze, że wyliczanie lekarskich wynagrodzeń jest procesem dość pracochłonnym, zaniżającym produktywność. Dochodzi bowiem wskutek tego do skrócenia czasu poświęcanego na opiekę nad pacjentem.

AiB znalazło rozwiązanie tego problemu, a jest nim otwarty, wydajny Kafka blockchain. Bazuje on na bibliotece Java umożliwiającej wykrywanie manipulacji za pośrednictwem platformy Kafka. Wszystkie wiadomości są odpowiednio szyfrowane i zabezpieczane przed naruszeniem.

Zdaniem Stephena Reed’a, programisty AiB, nowy projekt znajdzie ważne zastosowanie w służbie zdrowia oraz instytucjach finansowych, w których to obszarach konieczne jest ciągłe usprawnianie bezpieczeństwa oraz wydajności.

5/5 - (8 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters