Śledź nas na lub dołącz do naszego

Moda i muzyka mają symbiotyczną relację, w której każda z nich przesuwa granice i podważa status quo. Od gorsetowej sukni Jeana Paula Gaultiera noszonej przez Madonnę po Grunge’ową modę inspirowaną przez Kurta Cobaina i Courtney Love, muzyka i moda definiująca epokę są nierozłączne. To, co było prawdą w latach 90-tych, jest prawdą również dzisiaj, gdy nowe pokolenie twórców zwraca swoją uwagę na modę, muzykę, a nawet sztukę. Wiodącą postacią jest londyńska dyrektor artystyczna, ilustratorka i muzyk Adriana Krawcewicz, która występuje pod pseudonimem Adriana. Jej najnowszy projekt, napędzany przez wiele fenomenów, to napisanie, wyreżyserowanie i zagranie we własnym, najnowszym teledysku “Shiny Dress”.

Nakręcony w Tlaquepaque w Meksyku, teledysk zawiera karty tarota zaprojektowane przez Adrianę, które dostępne jako kolekcjonerskie dzieła sztuki NFT. Artystka łączy muzykę ze swoim cyfrowym projektem NFT, w rezultacie czego powstała jedyna w swoim rodzaju wirtualna kolekcja mody z motywami „Shiny Dress”, która będzie dostępna w sprzedaży już w połowie listopada 2021. Adriana, jako jedyna polska artystka, tworząca głównie w Londynie, została zaproszona do zaprezentowania swoich NFT prac w ramach NFT NYC Festival, który odbędzie się 1-5 listopada tego roku.

Adriana

Absolwentka London College of Fashion, Adriana wyrobiła sobie markę jako rozchwytywana ilustratorka mody, pracująca dla takich marek jak Lulu Guinness, Ted Baker czy Oscar de la Renta. Od 2016 roku, jej unikalny styl graficzny i artystyczna wizja coraz częściej przenosi się z papieru na film. Po wielokrotnie nagradzanych teledyskach One Day, Destiny i Hell Beings, najnowszy teledysk „Shiny Dress” kontynuuje zainteresowanie Adriany łączeniem pasji do muzyki, mody i sztuki. Zainspirowany złamanym sercem, muzyczny utwór został napisany przez Adrianę po ciężkim rozstaniu i celebruje pierwszy krok w procesie wewnętrznego uzdrawiania. Muzyka Adriany inspirowana jest popem lat 80- tych i piosenkarzami takimi jak Jessie Ware Kali, Uchis i Prince. Shiny Dress została wyprodukowana przez Lloyda Hinshelwooda, brytyjskiego producenta, z którego usług korzystali tacy artyści jak Mabel, Fleur East czy Izzy Bizu.

Błyszcząca sukienka w teledysku została zaprojektowana przez meksykańską markę modową Alersundi i reprezentuje pragnienie bycia widzianym świeżym okiem po rozstaniu, nawet jeśli ból wciąż trwa. Dwie pierwsze karty tarota,

które pojawiają się w filmie to Śmierć i Kochankowie, oznaczające koniec związku, a ostatnia karta to Gwiazda, która symbolizuje nadzieję, wiarę i odnowę. Zaprojektowane specjalnie przez Adrianę karty tarota zostaną udostępnione jako unikalne cyfrowe dzieła sztuki zabezpieczone technologią blockchain i znajdą się na towarzyszących im kolekcji streetwear zaprojektowanych przez artystkę.

Shiny Dress nie jest pierwszym przedsięwzięciem Adriany w dziedzinie teledysków, ale było to dla niej największe wyzwanie. Wyprodukowany, nakręcony i zmontowany w Meksyku, Adriana wykorzystała media społecznościowe, aby zebrać świeżą ekipę do realizacji swojej wizji. Ostateczny efekt jest świadectwem siły jej ducha i obietnicą nowej miłości i nowych przyjaciół.

Artystka niezwykle łączy świat retro z lat 90. z przyszłością oraz innowacyjnymi technologiami wyprzedzając tradycyjny świat muzyki i sztuki o krok do przodu. Shiny Dress ukaże się na tydzień przed Halloween i Dia de Muertos (Dniem Zmarłych). Samodzielnie wyreżyserowany teledysk, specjalnie zaprojektowane przez artystkę NFT oraz kolekcja modowa będą dostępne na stronie www.adrianaillustration.com.

Zarówno wystawę ilustracji mody towarzyszącą teledyskowi “Shiny Dress”, jak i wystawę dzieł sztuki NFT będzie można obejrzeć w Warszawie już w listopadzie podczas inaugurującego recitalu artystki połączonego z wernisażem prac. Miejsce i data będą dostępne na stronie artystki.

 

 

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters