Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jeden z największych serwisów społecznościowych, a mowa tu o Facebooku, będzie posiadał w najbliższym czasie własny metaverse. Gigant zamierza zatrudnić na przestrzeni najbliższych kilku lat nawet 10 000 nowych pracowników.

Własny metaverse i nowa nazwa

Informacja o tym, że Facebook planuje stworzyć swój własny metaverse nie stanowi zbyt dużego zaskoczenia. Platforma już od dawna obecna jest w wirtualnej przestrzeni. Bardziej intrygujące zdaje się być to, że rozważana jest zmiana nazwy firmy Marka Zuckerberga, która ma dokonać się w najbliższym czasie. Sama sieć społecznościowa będzie w dalszym ciągu dostępna jako Facebook, ale samą markę czeka rebranding.

Nowy wymiar biznesu w sieci

Nie można wykluczyć, że metaverse stanie się standardem w biznesie. Nad wdrożeniem tego rozwiązania pracują obecnie takie przedsiębiorstwa technologiczne jak Tencent i Alibaba. Biznes online już wkrótce może nabrać zupełnie nowego znaczenia.

Co zatem oznacza wciąż jeszcze brzmiące nieco tajemniczo słowo metaverse? Otóż są to współdzielone przestrzenie wirtualne, do których każdy użytkownik może uzyskać dostęp za pośrednictwem sieci, a także dzięki urządzeniom wirtualnej bądź rozszerzonej rzeczywistości. Wirtualne światy tworzą cały ekosystem, w którym toczy się równoległe, wirtualne życie.

Zwrot takich gigantów jak Facebook czy Tencent w stronę tej innowacyjnej technologii dowodzi jej ogromnego potencjału gospodarczego, a także początku nowego etapu rozwoju Internetu.

Mark Zuckerberg dostrzega potencjał metaverse

Jak na razie Facebook nie ujawnił żadnych szczegółów na temat swojego metaversu. Podejrzewa się jednak, że prace nad nim osiągnęły już zaawansowany poziom, tym bardziej, że firma Zuckerberga już jakiś czas temu zwróciła się w stronę sektora VR.

Co więcej testowany jest nowy portfel aktywów cyfrowych Novi, a przedsiębiorstwo zamierza zatrudnić na przestrzeni najbliższych pięciu lat 10 000 nowych pracowników na terenie Europy. Sam Mark Zuckerberg przyznał jakiś czas temu, że Facebook dąży do stania się „firmą metaverse”. Jest to bowiem jego zdaniem sposób na to, aby odbiorcy mogli nie tylko odbierać treści w Internecie, ale również wejść do wirtualnej przestrzeni.

4/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters